MOZZART со донација од 10.000 евра за Општата болница во Куманово


4 копии

Трите пензиски друштва, Сава пензиско друштво, КБ Прво пензиско друштво и Триглав пензиско друштво, донесоа заедничка одлука за пренамена на планираните ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Како што информира Владата, целта на донацијата, во вид на парични средства кои ќе се користат за помош, е поддршка за активностите за спроведување на мерките ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии
6 копии

„Жито маркети“ како општествено одговорна компанија донираше 1.000.000 денари на Министерството за здравство. Паричните средства, информраат од менаџментот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фармацевтската групација Новартис во Република Северна Македонија (Претставништво на Новартис Фарма и Лек Скопје член на компанијата Сандоз), донираше 100.000 ...
| | веќе видена | слични

Компанијата Жито маркети информира дека донирала еден милион денари на Министерството за здравство и се наменети за справување со заканата по јавното здравје ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секое одложување на изборите е на штета а здравјето на граѓаните, на штета на економијата и на демократијата. Лесно е да се направи разлика меѓу оние што само ...
сите 586 | | | веќе видена

Двајцата пациенти на кои во саботата им беше изведена трансплантација на бубрег од починат донор се во добра и стабилна здравствена состојба. Од Клиниката за ...
сите 281 | | | веќе видена

Вечерва во емисијата на телевизија Клан, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски посочи дека крајот на август и почетокот на септември би бил добар ...
сите 277 | | | веќе видена

Намалување на бројот на заразени од вирусот Ковид-19 е возможно само доколку граѓаните се дисциплинирани и ги почитуваат мерките за ограничување на движењето, ...
сите 228 | | | веќе видена

Прва награда за ученичката во трета година во ОУТУ „Ванчо Питошески“ 0д Охрид, Сара Џелили за најдобра литературна творба на наградниот литературен конкурс по ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

MOZZART со донација од 10.000 евра за Општата болница во Куманово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: