Вархеји: ЕУ подготвува економски план за развој на Западен Балкан

Економскиот план е еден од трите чекори што ги презема Европската комисија во рамки на реформата на преговарачкиот процес, а кои треба да помогнат за ефиканска ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пакетот од 66 милиони евра е првична поддршка, но ние веќе разгледуваме повеќе проекти, повеќе идеи како да ви излеземе во пресрет. Постои голема опасност од ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Претседателот на Македонија, Стево Пендаровски, денеска оствари телефонски разговор со претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел, во кој се заблагодари за ...
| | веќе видена | слични

Тов во разговорот се заблагодари за неговата јасна и отворена поддршка за одлуката за почеток на пристапните преговори за членство на Македонија во Европската ...
| | веќе видена | слични

Пендаровски-Мишел: Европска солидарност за заедничката битка против КОВИД-19 Скопје, 10 април 2020 (МИА) – Претседателот на Република Северна Македонија, Стево ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Хрватското претседателство со Европската Унија поради ширењето на вирусот ковид-19 го одложи самитот меѓу земјите на ЕУ и западниот Балкан кој беше планиран за ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за евроинтеграции, во интервју за Гласот на Америка, вели дека иако очекувале тоа да се случи во јуни, сега се ќе зависи од актуелната ситуација ...
| | веќе видена | слични

Најголемиот мој страв беше и останува во делот на економијата, особено приходната страна на буџетот. Се разбира, тука не ја вбројувам загриженоста за здравјето ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски својот најголем страв го открива во интервјуто за Фактор. Вели дека од целава ситуација поврзана со кризата од пандемијата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Трилинг со министерот за здравство Венко Филипче, д-р Андон Чибишев и Елвис Шаќири од „Ромалитико“. Македонија е италијанска Ломбардија на Балканот. Власта ...
сите 152 | | | веќе видена

Со сите успеси што заедно ги постигнавме, покажавме дека можеме, денес сме членка на НАТО, денес ги почнуваме преговорите за членство во ЕУ, имаме утврдена ...
сите 321 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 91 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 258 | | | веќе видена

Владата на предлог на Министерството за внатрешни работи во соработка со министерствата за здравство и за надворешни работи изработи насоки за начинот на ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вархеји: ЕУ подготвува економски план за развој на Западен Балкан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: