Тер Штеген одби преговори за нов договор со Барселона


Турскиот Германец Месут Озил кажа дека додека играл за Реал Мадрид, имал еден конфликт со тогашниот тренер Жозе Мурињо, но генерално имале добри односи со ...
| | веќе видена | слични

Еден од најдобрите леви бекови во историјата на фудбалот, бразилската легенда Роберто Карлос, остро го искритикува својот бивш тренер Рој Хоџсон. Карлос за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Роберто Карлос е играчот кој остави посебна трага во историјата на Реал Мадрид и заедно со Кафу важат за играчит кои им дадоа друга димензија на позициите лев ...
| | веќе видена | слични

Легендарниот бразилски фудбалер Роберто Карлос се потсети на деновите поминати во Интер каде беше на милост и немилост на англискиот стратег Рој Хоџсон. Карлос ...
| | веќе видена | слични

Кога ќе се каже Роберто Карлос, тогаш на сите љубители на фудбалот, барем оние повозрасните веднаш им асоцира на слободен удар. Да, Бразилецот кој иако играше ...
| | веќе видена | слични

Голем број на фудбалери сонуваат да играат натпревар против најдобрите фудбалери на денешницата Меси или Роналдо и потоа да си разменат дресови со нив. Но не и ...
| | веќе видена | слични

Марк-Андре Тер Штеген низ годиниве се изгради во еден од најдобрите светски голмани, вистински ѕид на голот на Барселона, но и лидер во сенка кога е во прашање ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Опозицијата да не го политизира пописот и да не ги инволвира граѓаните за нивни партиски поени порача и денеска премиерот Зоран Заев поставувајќи прашање дали ...
сите 487 | | | веќе видена

ЕУ денеска изрази силно несогласување со одлуката на руските власти да ги вклучат Прашкиот центар за граѓанско општество и Здружението на училишта за политички ...
сите 292 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска одговарајќи на новинарско прашања дали имал информации за некои други лица вмешани во случајот „Монструм“, тој рече дека такво ...
сите 139 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1466 тестирања, а регистрирани се 183 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-85, ...
сите 498 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска изјави дека бројот на американски жртви од коронавирусот следниот месец најверојатно ќе достигне 500.000. На настан ...
сите 218 | | | веќе видена

Сите снимки на поранешниот претседател Доналд Трамп и неговата администрација се избришани од Јутјуб каналот на Белата куќа. На Јутјуб каналот на Белата куќа ...
сите 150 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев соопшти дека контактирал со српската премиерка Ана Брнабиќ и дека упатил и втора молба до „Фајзер“ за согласност да се извезат од Србија ...
сите 467 | | | веќе видена

Кирил Лазаров денеска беше играч на мечот и покрај поразот на Македонија од Белорусија (26-30). Македонија го одигра последниот натпревар на СП во Египет, а ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тер Штеген одби преговори за нов договор со Барселона

Од:
До кого (е-маил):
Порака: