Трамп и Ердоган повикуваат на прекин на огнот ширум светот

2 копии

Генералниот секретар на ООН, Антонио Гутереш, ќе го информира Советот за безбедност на ООН в четврток за првпат, зад затворени врати, за пандемијата на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Советот за безбедност на ОН в четврток ќе одржи состанок за новиот коронавирус, првиот на кој ќе се разговара за можното влијание на пандемијата врз ...
| | веќе видена | слични

Владата на во Национален договор (ГНА) со седиште во Триполи ја обвини либиската Национална армија (ЛНА) за кршење на договорот за прекин на огнот за време на ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот за надворешни работи на ЕУ, Петер Стано, прецизираше денеска дека постоечките ЕУ санкции врз Русија не претставуваат пречка за Москва да се бори ...
| | веќе видена | слични

Американскиот Доналд Трамп и францускиот претседател Емануел Макрон разговарале за свикување состанок на петте постојани членки на Советот за безбедност на ООН ...
| | веќе видена | слични

Двајцата лидери разговарале по телефон за свикување состанок на петте држави - САД, Русија, Кина, Велика Британија и Франција, изјави портпаролот на Белата ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Доналд Трамп и неговиот француски колега по должност Емануел Макрон разговарале во петокот ноќта за свикување состанок на петте ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Европската Унија го поддржува повикот на генералниот секретар на Обединетите Нации за глобален прекин на огнот додека трае борбата против пандемијата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Зголемувањето на бројот на дијагностицирани во изминатите денови се должи на непочитување на рестриктивните мерки од претходната фаза рече вечерва техничкиот ...
сите 306 | | | веќе видена

Датумот на изборите е детерминиран со уредбата со законска сила која има важење до завршување на вонредната состојба. Во оној момент кога ќе заврши вонредната ...
сите 426 | | | веќе видена

Владата на денешната седница донесе одлука со која oд утре целосно престанува да важи Одлуката за ограничување на движењето на граѓаните, соопшти министерот за ...
сите 235 | | | веќе видена

Етика за млади Луѓето ги слават оние што му се посветиле на добродетелството на образованието на другите. Меѓу нив ги изделуваат и посебно ги одбележуваат оние ...
сите 197 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, три месеци по дијагностицирањето на првиот случај со коронавирусот во нашата држава, оцени дека епидемијата е целосно ...
сите 245 | | | веќе видена

Да не се промовираат мерки чие спроведување е во тек и со кои јавноста е веќе запознаена, како и мерки кои не се непосредно поврзани со санирање на последиците ...
сите 227 | | | веќе видена

Едно е што мисли власта, а друго е што говорат бројките. Ние немаме успешно справување со кризата кога сме рекордери во регионот по починати лица на милион ...
сите 104 | | | веќе видена

Само Костадин Костадинов може да излезе и да бара брзи избори во ден кога имаме 3 нови мртви од коронавирус, се вели со соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.Во ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп и Ердоган повикуваат на прекин на огнот ширум светот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: