Во САД најмногу заразени со коронавирус во светот – бројот надмина 100.000 лица


Во САД бројот на заразени со коронавирус достигна 104.837 лица, со што ги надмина Кина и Италија и во моментов таму има најголем број заболени. Досега во САД ...
| | веќе видена | слични
10 копии
2 копии

Доналд Трамп ги предупреди Американците да бидат подготвени за најтешката недела во пандемијата на коронавирусот досега, предвидувајќи голем пораст на бројот ...
| | веќе видена | слични

„Ќе има многу смртни случаи“, рече Трамп во обраќањето. Тој ги отфрли критиките дека неговата администрација не сторила доволно за набавка на респиратори кои ...
| | веќе видена | слични

Според најновите податоци од универзитетот Џонс Хопкинс, бројот на пациенти во Соединетите Држави надмина 300.000 случаи. Имено, земјата има најголем број ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Њујорк, Бил де Блазио, во саботата повика на општа мобилизација на медицинските работници, проценувајќи дека на градот му се потребни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Микробиологот д-р Никола Пановски, препорачува во скопските општини Чаир, Сарај, Гази Баба и Бутел каде има најмногу заболени од коронавирус, да се стават во ...
сите 527 | | | веќе видена

Националната координаторка за трансплантација д-р Маја Мојсова Мијовска од КАРИЛ и директорот на Универзитетската Клиника за Државна кардиохирургија Проф. д-р ...
сите 226 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 197 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска повтори дека во наредниот период МВР ќе објави информации за отворените истраги во кои се инволвирани и ...
сите 267 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во САД најмногу заразени со коронавирус во светот – бројот надмина 100.000 лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: