Денеска и утре полицискиот час почнува во 16 часот


17 копии

Забраната за движење на населението и денеска почнува во 16:00 часот и ќе трае до 05:00 часот наутро. Забраната за движење во викенд е согласно одлуката на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
8 копии

За Стопанската Комора на Северо-Западна Македонија (СКСЗМ) неприфатлива е одлуката за ограничување на движењето на граѓаните на Куманово во текот на целиот ...
| | веќе видена | слични
8 копии

-Оваа одлука е неприфатлива од фактот што е донесена само неколку часа пред да почне ограничувањето на слободното движење од 21:00 часот и еден ден пред да ...
| | веќе видена | слични

Стопанската Комора на Северо-Западна Македонија секогаш настојува да ја одржи соработката со државните институции на највисоко ниво и високо го цени ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Драган Милосављевиќ вчера во емисијата „Заспиј ако можеш“, посочи дека во Куманово се предизвика хаос бидејќи Владата Уредбата за карантин на градот кој ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонија со 249 случаи на новозаразени и 20 починати лица е на врвот од листата со соседните земји во последната недела според анализата која што ТВ21 ...
сите 718 | | | веќе видена

Министерот за економија, Крешник Бектеши денеска, во својство на партиски функционер, соопшти дека ДУИ принципиелно останува на ставот – датумот за избори да ...
сите 400 | | | веќе видена

Право да легитимира има само полицијата, поради што во четвртокот е испратено писмо до Комисијата за заразни болести, уште еднаш да се разгледа ваквиот услов ...
сите 123 | | | веќе видена

По известувањето дека сите банки се подготвени да ја реализираат исплатата на паричната помош од социјална и детска заштита, притоа водејќи грижа за заштита на ...
сите 100 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 166 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Денеска и утре полицискиот час почнува во 16 часот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: