Состојба со коронавирусот во земјава по општини достапна на веб-страницата на ИЈЗ


Министерството за здравство информира дека на веб-страницата на Институтот за јавно здравје во делот за извештаи за состојбата со коронавирусот во земјата, ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Коронавирусот најверојатно ќе заврши со некоја форма на колективен имунитет, во моментот се собираат повеќе податоци, се работи на вакцина, а дотогаш ќе биде ...
| | веќе видена | слични
19 копии

Изминатите 24 часа статистичката евиденција за коронавирусот во Македонија се зголеми за 53 нови случаи позитивни на Ковид- 19, со што вкупната бројка на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје починаа двајца пациенти заболени од коронавирус, информираа денеска од Министерството за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерството за здравство информира дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје починаа двајца пациенти заболени од коронавирус, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Куманово досега се регистирани 85 случаи на заболени лица од коронавирус. Само во текот на вчерашниот ден се забележани 23 нови случаи. Општина Куманово ...
| | веќе видена | слични

Вкупната бројка на заразени со коронавирус во Куманово стигна до 85 лица, а во изминатите 24 часа, се регистрирани 23. Од нив 11 се медицински лица, а вкупната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ПОРАСНА БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ, НОВИ 52 Во последното деноноќие бројот на заразени повторно се зголеми. Од Комисијата за заразни болести која се уште држи ...
сите 546 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 167 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски,оствари телефонски разговор со поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск.Од неговиот Кабинет, информираат дека ...
сите 218 | | | веќе видена

Што се случува со коронавирусот во Македонија е прашањето кое често се поставува последниве недели од кога почна да се зголемува бројот на новозаразени по ...
сите 97 | | | веќе видена

Жива музика, играње на маса, гушкање. Ова, меѓу другото, го затекнале пазарните инспектори синоќа, додека вршеле контроли во угостителските објекти кои од ...
сите 65 | | | веќе видена

Бугарија планира од 1 јуни да го укине задолжителниот 14-дневен карантин за патниците од Македонија и од повеќето земји на ЕУ, но не и од земјите со најголема ...
сите 121 | | | веќе видена

Артан Груби од ДУИ за Канал 5 изјави дека скоро сите политички партии се согласуваат изборите да се одржат на 5 јули. – На лидерските средби кај претседателот ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Состојба со коронавирусот во земјава по општини достапна на веб-страницата на ИЈЗ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: