Сасоли: Ова не е само здравствена, туку социјална и економска криза - ПОТРЕБНА НИ Е КРЕАТИВНОСТ И ВОНРЕДНИ МЕРКИ ВО ЕУ


Претседателот на Европскиот Парламент, Давид Сасоли, одржа прес конференција преку видео врска на која се осврна на состојбата со коронавирусот и последиците ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалници од Италија и регионални гувернери ја повикаа Германија на солидарност во екот на пандемијата на коронавирус во писмото објавено во „Франкфуртер ...
| | веќе видена | слични

Градоначалниците на Италија и регионалните гувернери преку писмо ја повикаа Германија за солидарност во пресрет на пандемијата на коронавирусот, кое е објавено ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии
11 копии

(Европската унија ќе се соочи со „егзистенцијални" прашања, вклучително и за местото на некои од земјите-членки, доколку не излезе обединета од кризата со ...
| | веќе видена | слични

Европската унија со години се соочуваше и преживеа голем број егзистенцијални закани, но епидемијата на коронавирус откри стари рани кои може да се покажат ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Европскиот совет, соочен со коронавирусот, во четвртокот ги покажа поделбите меѓу 27-те земји, особено помеѓу земјите од Северот и Југот, јави дописникот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче денеска на прес-конференција изјави дека во Куманово интензивно се работело, земени се материјали, и рано е да се каже ...
сите 629 | | | веќе видена

На свечена церемонија со кревање на знамето на Северна Македонија, вчера во седиштето на НАТО во Брисел се означи официјалното пристапувањето на земјава во ...
сите 235 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 31. март 2020 (Inpress) – Заврши увидот на Државниот санитарен и здравствен инспекторат во охридската Општа болница при што се детектирани ...
сите 159 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 143 | | | веќе видена

Благодетите од НАТО членството и од почетокот на пристапните преговори со ЕУ граѓаните ги гледаат и во борбата против корона вирусот. Се гледа од каде ни доаѓа ...
сите 514 | | | веќе видена

Донесени се важни одлуки, државата ги спасува работните места на граѓаните. Драго ми е што денеска Владата на Македонија прифати и усвои голем дел од ...
сите 225 | | | веќе видена

Здравствени власти ги зајакнуваат капацитетите на Инфективната клиника, каде веќе дел од расположливите кревети се пополнети. Со помош на Армијата се ...
сите 141 | | | веќе видена

Според синоќешните податоци, заболени во светот од Ковид-19 има повеќе од 850.000, околу 180.000 се излекувани, а починале 42.000. Најмногу регистрирани ...
сите 787 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сасоли: Ова не е само здравствена, туку социјална и економска криза - ПОТРЕБНА НИ Е КРЕАТИВНОСТ И ВОНРЕДНИ МЕРКИ ВО ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: