ИЗГОРЕ возило во Прилеп

Во Полициската станица Прилеп, З.Б.(52) од Прилеп вчера пријавил дека на ул.„Задарска“ било опожарено неговото патничко возило „шевролет“ со прилепски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вработен во затворот „К’шање” во Куманово во вечерните часови на 1 април пријавил дека дошло до физичка пресметка помеѓу двајца затвореници. Во тепачката ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера во 12.45 часот на регионалниот пат Маврови анови – Дебар, полициски службеник, управувајќи патничко возило „ландровер“, сопственост на МВР, изгубил ...
| | веќе видена | слични

На регионалниот пат Маврови анови – Дебар, во попладневните часови на 1 април, полициски службеник, управувајќи полициско возило „лендровер“, сопственост на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
8 копии
повеќе

Останато

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 182 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска за првпат ја претставуваше Македонија за првпат како полноправна членка на НАТО и учествуваше на ...
сите 389 | | | веќе видена

Кочанската полиција поднесе кривична пријава против 23-годишна девојка од овој град, поради постоење сомнение за сторено кривично дело непостапување според ...
сите 315 | | | веќе видена

Генералниот директор на Светската здравствена организација,Тедрос Аданом Гебресиус изрази длабока загриженост за глобалното ширење на коронавирусот и бројот на ...
сите 628 | | | веќе видена

Три сценарија подготви државата за справување со последиците предизвикани од коронавирусот во економијата. Основите сценарија – поволно, неповолно и ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИЗГОРЕ возило во Прилеп

Од:
До кого (е-маил):
Порака: