Бројот на заразени со коронавирус во Италија паѓа четири дена по ред


Бројот на новозаразени со коронавирус во Италија паѓа веќе четврти ден по ред, што укажува на стабилизирање на кризата. Размерите на епидемијата во Италија се ...
| | веќе видена | слични

Во Италија починаа 889 лица во последните 24 часа, а пријавени се 5.974 нови случаи на коронавирус, пренесуваат италијанските медиуми.Во оваа земја досега ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во последниве 24 часа во Италија од новиот корона вирус починале 889 лица (вчера 969) со што бројот на оние што умреа помина 10.000. Денеска биле регистрирани ...
| | веќе видена | слични

Италија ја надмина бројката од 10.000 починати од КОВИД-19 откако во последните 24 часа оваа болест однесе уште 889 животи. Ова е вториот најсмртоносен ден во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии
2 копии

Во Шпанија вкупно заразени се 72,248 лица, додека тој број во петок изнесувал 64.059...Број на починати од корона вирус во Шпанија во тек на една ноќ пораснал ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 138 | | | веќе видена

Претседателот на Хрватска Зоран Милановиќ рече дека државата треба да испрати економски јасна порака за бората против епидемијата на коронавирус , дека секој ...
сите 222 | | | веќе видена

Во хотелот „Монтенегро“ кај Велес од синоќа престојуваат во карантин 42 македонски државјани кои престојувале во Малта, а кои вчера попладнето беа вратени во ...
сите 95 | | | веќе видена

Сега сте во возот за преговарање и тој ја напушти станицата, вели евроамбасадорот Самуел Жбогар во интервјуто за МИА. - Земјите членки конечно се согласија за ...
сите 338 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Кочани поднесе предлози за изрекување казни од по 2 000 евра за 15 лица за непостапување според здравствените прописи за време на ...
сите 305 | | | веќе видена

На истата владина седница на која ќе се расправа за доброволно откажување од платата на Рената Дескоска од 70 илјади денари, на братучедот на Дескоска, Николче ...
сите 69 | | | веќе видена

Заев не обезбеди пари навреме, ќе плаќаме скапи камати, потребно е итно спроведување на антикризните мерки Факти кои го одбележаа денот: 1. Заев не обезбеди ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бројот на заразени со коронавирус во Италија паѓа четири дена по ред

Од:
До кого (е-маил):
Порака: