Апокалиптично во Шпанија: Најлошо до сега, 950 починати во еден ден, вкупно повеќе од 10.000 жртви


Покрај Италија нај погодена земја.Број на заболени и починати во Шпанија вртоглаво расте, а постои можност таа земја да ја надмине Италија по број на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Синдикатот на лекари „МГ Франс“, е на ставот дека бројот на заразените од вирусот Ковид-19 е значително поголем од оној што го пријавуваат здравствените ...
| | веќе видена | слични
5 копии
8 копии

Во Италија, досега починале 18.227 луѓе од ефектите на коронавирусот, што претставува еднодневно зголемување за 610 случаи, или 3,4 проценти. Вчера имало ...
| | веќе видена | слични

Бројот на смртни случаи од коронавирус во Италија се зголемил денес за 610, со што вкупниот број изнесува 18.227, соопшти Италијанската агенција за цивилна ...
| | веќе видена | слични

Бројот на смртни случаи од коронавирусот во Италија за еден ден порасна за 610, со што вкупниот број во моментот е 18.279, објави Агенцијата за цивилна заштита ...
| | веќе видена | слични

Велика Британија сега е ново жариште на коронавирусот во Европа откако во последните 24 часа починале 881 лице, а вкупно 7.978 досега. Министерот за надворешни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со завршување на вонредната состојба продолжуваат сите изборни дејствија. Одлуката е на претседателот дали ќе продолжи. Ние до крајот на неделата мораме да ги ...
сите 569 | | | веќе видена

Националната координаторка за трансплантација д-р Маја Мојсова Мијовска од КАРИЛ и директорот на Универзитетската Клиника за Државна кардиохирургија Проф. д-р ...
сите 230 | | | веќе видена

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 17 оздравени пациенти. Во последното деноноќие има 25 нови случаи на Ковид-19 и тројца починати, информира ...
сите 491 | | | веќе видена

Граѓаните се одговорни и генерално ги почитуваа одлуките на владата поврзани со спречување на заразата од ковид-19 и речиси 70 дена, од 22 март, во различни ...
сите 230 | | | веќе видена

Д-р Ристо Симеонов, детски хирург, изведе успешна бубрежна трансплантација на пациент со вродена аномалија – валвула на задна уретра. Интервенцијата ја изведе ...
сите 85 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес конференција пред седиштето на партијата, истакна дека Заев до крајот на годината секоја семејство во државата ќе го ...
сите 121 | | | веќе видена

Нова искра во односите меѓу Бугарија и Русија предизвика рускиот патријарх Кирил со именувањето на светите браќа Кирил и Методиј како словенски учители при ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Апокалиптично во Шпанија: Најлошо до сега, 950 починати во еден ден, вкупно повеќе од 10.000 жртви

Од:
До кого (е-маил):
Порака: