Го обвинија дека лаже за коронавирусот, а сега Елба ги замолче сите


Актерот Идрис Елба е заразен со коронавирус, но на интернет се појави теорија дека тој, како и уште неколку познати личности го глумат тоа, за што земаат многу ...
| | веќе видена | слични

Принцот Чарлс закрепна од инфекцијата Ковид-19, што пред неколку дена соопшти официјално и кралското семејство. Чарлс, кој е прв во редот за британскиот ...
| | веќе видена | слични

71-годишниот принц Чарлс се опорави од коронавирусот, а тоа пред неколку дена го потврдија и од британското кралско семејство. Принцот Чарлс кој е прв во редот ...
| | веќе видена | слични

Британскиот принц Чарлс (71) првпат се обрати пред јавноста по закрепнувањето откако се утврди дека е позитивен на коронавирусот. Принцот се обрати преку ...
| | веќе видена | слични

Принцот Чарлс зборува за прв пат по излегувањето од самоизолација. 71-годишниот наследник на тронот, кој со тестирањето покажа дека е позитивен на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Неодамна имав инфекција со коронавирус, за среќа со релативно благи симптоми и сега сум на другата страна на болеста, но сепак во не помалку социјална ...
| | веќе видена | слични

„Поминавме во карантин, но сега не можеме да си одиме дома. Само треба да се справиме со тоа. Покрај тоа, ние сме добри и благодарни сме за тоа. Мислам дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Охрид, 3. април 2020 (Inpress) – Семејството на почината 37-годишна родилка Фатиме Бајрам од Охрид обвинува дека дежурните гинеколози од охридската болница не ...
сите 291 | | | веќе видена

Утре и задутре повеќе полиција на улиците. Полицискиот час во сабота и недела започнува од 16 часот и трае до утре дента до пет наутро. Минатиот викенд МВР ...
сите 585 | | | веќе видена

Македонија 2025, невладината организација во која членуваат бизнисмени од дијаспората и менаџери од државава, во осврт на новит сет мерки од Владата денеска ...
сите 490 | | | веќе видена

Адмиралот Џејмс Фого, командант на Здружената команда на НАТО во Неапол, и посака добредојде на нашата земја. -Ми претставува голема чест да и посакам ...
сите 94 | | | веќе видена

Освен епидемија на корона имаме пандемија на економско незнаење на владата и Заев на чело, пишува генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев.„Освен што ...
сите 288 | | | веќе видена

Лицитирањето на суми за буџетската дупка ги загрозува македонските позиции пред странските но и домашните кредитори, изјави во „Вин Вин“ на Телма, поранешниот ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Го обвинија дека лаже за коронавирусот, а сега Елба ги замолче сите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: