Британскиот заменик-амбасадор во Унгарија почина од коронавирус


2 копии

Управникот на Кралскиот лекарски колеџ, Ендру Годар, изјави дека секој четврти лекар во здравствениот систем на Велика Бртанија или е заразен со коронавирус ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Директорот на Кралскиот медицински колеџ, Ендру Годар, изјави денеска дека еден од четворица лекари во здравствениот систем на Велика Британија е во ...
| | веќе видена | слични

Британскиот министер Мајкл Гов ја обвини Кина дека ги прикрива вистинските информации за ширењето на коронавирусот, пренесува Спутник. „Првиот случај на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Уште еден црн ден за Италија, која останува најтешко погодена од глобалната пандемија корона вирус. Здравствените власти пријавија нови 889 смртни случаи во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Повеќе од половина милион Британци се пријавија доброволно да помагаат на Националната здравствена служба, иако владата очекувала да се регистрираат околу ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција информираше дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починал маж од ...
сите 810 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Министерот за здравство на својот фејсбук профил се заблагодари на колегите кои неуморно работат. Ова се дел од моите колеги кои неуморно работат на пунктовите ...
сите 206 | | | веќе видена

Неверојатни сцени во Хрватска – една жена (65) не им кажала на лекарите дека била на роденден каде гостинка била заразена со коронавирус, па кога дошла на ...
сите 198 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Британскиот заменик-амбасадор во Унгарија почина од коронавирус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: