Олимпискиот квалификациски турнир во Париз сега одложен на неодредено време

Светската карате федерација (WKF) денеска реши да го одложи олимпискиот квалификациски турнир за Токио 2020 на неодредено време. Турнирот кој треба да биде ...
| | веќе видена | слични

Спортот е речиси сто отсто парализиран поради кризата со коронавирусот. Едни од најпогодените се пливачите, што се однесува до условите за тренинг и за ...
| | веќе видена | слични

Организаторите на Летните олимписки игри го предадоа олимпискиот пламен на властите во Фукушима, каде ќе биде следните неколку месеци, бидејќи најголемата ...
| | веќе видена | слични

Нашиот најдобар атлетичар во моментов, Дарио Ивановски мораше да се врати предвремено од Кенија, земјата која е сон на секој тркач на долги патеки. Дарио беше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Да се оди на избори или не прашање е сега. Шекспировата дилема во македонски услови на пандемија се наметнува поради зголемениот број на заболени и починати од ...
сите 619 | | | веќе видена

Речиси една недела мина откако по посебени протоколи угостителските објекти ги отворија вратите за посетителите, но според тоа што може да се забележи повеќето ...
сите 298 | | | веќе видена

„Јас во СДСМ сретнав многу добри луѓе, многу квалитетни луѓе. Сретнав луѓе кои се со огромни квалитети, луѓе кои сакаат промени, но тие луѓе ги нема во врвот ...
сите 174 | | | веќе видена

Со засега двајца од повисоките функционери во партијата заразени, технички премиер повторно приморан да седи дома, сите кандидати од цела изборна единица во ...
сите 152 | | | веќе видена

Од „заробена држава“ денеска сме најпозитивниот пример во регионот. Ја обезбедивме сигурната иднина на граѓаните, изјави генералниот секретар на СДСМ, Љупчо ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Олимпискиот квалификациски турнир во Париз сега одложен на неодредено време

Од:
До кого (е-маил):
Порака: