Олимпискиот квалификациски турнир во Париз сега одложен на неодредено време

Светската карате федерација (WKF) денеска реши да го одложи олимпискиот квалификациски турнир за Токио 2020 на неодредено време. Турнирот кој треба да биде ...
| | веќе видена | слични

Организаторите на Летните олимписки игри го предадоа олимпискиот пламен на властите во Фукушима, каде ќе биде следните неколку месеци, бидејќи најголемата ...
| | веќе видена | слични

Идејата на претседателот на ИОК, Томас Бах, игрите да се одржат идната пролет не науде на доволна поддршка и поради тоа е прифатен терминот кој го предложија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Почина 65-годишна жена од коронавирусот, информираше министерот за здравство Венко Филипче, нагласувајќи дека пациентката имала повеќе коморбидитети: хронично ...
сите 774 | | | веќе видена

Премиерот Оливер Спасовски вчера го претстави вториот сет на економски мерки за справување со последиците од пандемијата на коронавирус. Обемниот пакет, ...
сите 457 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје вчера попладне поднесе предлог за издавање казнен налог против уште три лица поднесе, заради „Непостапување според ...
сите 288 | | | веќе видена

Додека државата, сите институции и граѓани се борат со здравствените и економски последици од коронавирусот, Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ мора да ги ...
сите 149 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 128 | | | веќе видена

Банките ќе пресметуваат камати на одложените кредити за да се овозможи нормално функционирање на банкарскиот сектор. Министерката за финансии Нина Ангеловска ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Олимпискиот квалификациски турнир во Париз сега одложен на неодредено време

Од:
До кого (е-маил):
Порака: