Со столица го удирал по глава човекот со кого претходно пиеле - обвинение за обид за убиство


Основното јавно обвинителство во Велес поднесе Обвинителен акт против лице од Богданци за кривично дело - Убиство во обид. Станува збор за шеесетгодишник кој ...
| | веќе видена | слични

Обвинителството ја отфрли кривичната пријава против водителката Лила Стојановска, a која ја поднесе градежната фирма „Дан-Мак“, пренесува порталот Фокус . „Во ...
| | веќе видена | слични

Обвинителството ја отфрли кривичната пријава против водителката Лила Стојановска, a која ја поднесе градежната фирма „Дан-Мак“. Од компанијата обвинуваа дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Одделението за внатрешни работи Струга поднесе кривична пријава против И.Д.(25) од Струга, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Основното јавно обвинителство – Скопје денеска до скопскиот Основен кривичен суд поднесе обвиненија против три лица кои извршиле кражби во одделни кривично ...
| | веќе видена | слични

Против скопјанец на возраст од 48 години поднесено е обвинение за сторени кривични дела кражба и тешка кражба.Како што информираат од обвинителството, на 18 ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Државјаните на Србија, Косово, Црна Гора и БиХ од денеска може да влезат во земјава само со негативен тест за коронавирус, одлучи Владата.„Владата донесе ...
сите 192 | | | веќе видена

Вчера во тетовската полиција било пријавено дека непознати лица направиле длабок ископ во кој депонирале градежен отпад кој потоа бил запален. Како што ...
сите 345 | | | веќе видена

Ве гледам вечерва и во вас гледам голема одлучност, голема победа се најавува на 15 јули, рече во својот говор во Гевгелија, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...
сите 303 | | | веќе видена

Здравствените власти во земјава најавуваат дека ќе нема враќање на рестриктивните мерки по одржувањето на предвремените парламентарни избори закажани за 15 ...
сите 138 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими акредитивните писма на Анке Гизелa Холштајн, новоименувана амбасадорка на Сојузна Република Германија во ...
сите 236 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со столица го удирал по глава човекот со кого претходно пиеле - обвинение за обид за убиство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: