Казами од Беса: ЗАЕВ Е ИЗМАМНИК кој не држи збор


Само лидерот на партијата Али Ахмети и претседателот на Собранието Талат Џафери од последниот пратенички состав ќе се најдат на пратеничките листи на ДУИ за ...
| | веќе видена | слични

Државната изборна комисија пред неколку дена испрати барање за номинација за членови и заменици членови на избирачките одбори до четирите најголеми политички ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Можеме да зборуваме и за грешките, и за пропустите, но за едно нешто СДСМ никој не може да го критикува – дека има националистичка реторика. Затоа велам дека ...
| | веќе видена | слични

Долгогодишниот пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев истакна дека неговата партија ќе биде апсолутен победник на престојните парламентарни избори, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Алијансата за Албанците на централно собрание на 11 март ќе ги претстави кандидатските листи за предвремените парламентарни избори. Едно е сигурно, дека во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Следната влада ќе ја формира СДСМ, освен за ВМРО, вратата за соработка е отворена за сите други партии“, порача Едмонд Адеми, министер задолжен за дијаспора во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Само таму каде што има добра дисциплина, здравствениот систем може да го издржи овој удар, напиша министерот за здравство Венко Филипче на својот ...
сите 737 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Системот се распаѓа, а граѓаните го плаќаат неспособното владеење на СДСМ со сопствените животи. Здравството веќе не може да одговори на потребите на ...
сите 448 | | | веќе видена

Преку конкретни мерки го штитиме здравјето на граѓаните, но и спроведуваме и низа мерки за ублажување на ударот врз економијата. Владата го усвои вториот голем ...
сите 393 | | | веќе видена

Охрид, 5. април 2020 (Inpress) – Откако тестовите покажаа дека медицинските лица се негативни на коронавирус, од утре ќе продолжи со работа одделението за ...
сите 193 | | | веќе видена

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Казами од Беса: ЗАЕВ Е ИЗМАМНИК кој не држи збор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: