Стојаноска: Владата неподготвена за корона, ниту реагира на високата цена на маските, ниту има капацитет за карантин


Корона вирусот стигна и во Македонија, а министерот за здравство Венко Филипче и владата на СДСМ покажаа неорганизираност и хаос. Изразуваме огромна ...
| | веќе видена | слични

Институтот за јавно здравје потсетува на препораките за заштита од коронавирус за патниците кои доаѓаат од ризични земји со корона вирус, согласно препораките ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Претседателот Стево Пендаровски денеска го прими Ханс Клуге, регионален директор на Светската здравствена организација за Европа. На средбата се разговараше за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Ситуацијата со коронавирусот во светот и во земјава и за механизмите за заштита што ги преземаат државите, како и за реформите во здравството, со цел здрави ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Подготвеноста на властите во справувањето со коронавирусот е одлична. Им честитам на властите, бидејќи Македонија направи проценка на капацитетите дали има ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Владата, Оливер Спасовски, придружуван од министерот за здравство, Венко Филипче, од министерката за финансии, Нина Ангеловска, и од ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата на Република Македонија, Оливер Спасовски, придружуван од министерот за здравство, Венко Филипче, од министерката за финансии, Нина ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Нема нови случаи на лица позитивни на коронавирус во земјава. Негативни се тестовите на трите лица кои со симптоми на грип вчера се јавиле на Инфективната ...
| | веќе видена | слични

 Според надлежните и експертите, простор и причина за паника нема. Ситуацијата е под контрола, постојано се следи, а институциите се подготвени за брза ...
| | веќе видена | слични

Јавното сообраќајно претпријатие Скопје соопшти дела ќе започне со дополнителна (вонредна) дезинфекција на возилата вклучени во јавниот превоз, како и на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

З7- годишна родилка почина денеска во Охрид. Направен е веднаш тест за коронавирусот, а плодот е изваден хируршки. Се претпоставува дека жената починала поради ...
сите 210 | | | веќе видена

Преку видеоконференција утре ќе се одржи првиот состанок на министрите за надворешни работи на земјите членки на НАТО, на кој полноправно ќе учествува и ...
сите 232 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 94 | | | веќе видена

На овој голем ден и денешен празник за владата на Заев, дојдовме да кажеме дека навистина „блескаме“. „Блескаме“ со тоа што буџетот е полн, секој граѓанин ќе ...
сите 162 | | | веќе видена

Во Штип се регистрирани два случаи на семејно насилство, во кои жртви се жени.Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова информира дека во првиот случај вчера ...
сите 361 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стојаноска: Владата неподготвена за корона, ниту реагира на високата цена на маските, ниту има капацитет за карантин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: