Презентација на Европски навики за плаќање во 2019 година


Невладината организација „Конект“ во соработка со македонската Бизнис Конфедерација, а во рамки на проект финансиран од ЕУ, организираше студиска посета на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„НБСтат“ е европски дизајнирана платформа за статистички податоци, истакнува гувернерката на Народната банка, Анита Ангеловска-Бежоска во интервју за порталот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со поддршка од Европската унија којашто финансиски застана зад проектот „НБСтат“ со кој се воспостави оваа статистичка алатка, успеавме да се вброиме меѓу ...
| | веќе видена | слични

Во Тетово од денеска ќе се продава единственото улично списание во државата „Лице в лице“. По тој повод се одржа интерактивна промоција насловена „Лице в лице ...
| | веќе видена | слични

Неодамна, Народната банка го пушти во употреба статистичкиот веб-портал „ НБСтат “ современа статистичка алатка креирана со проактивно користење на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Советот на Народната банка денес одржа редовна седница на која го разгледа и го усвои Извештајот за извршувањето на Програмата за работа на Народната банка во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Нашата земја по вторпат е дел од Европскиот квиз на парите – еден од најзначајните меѓународни настани чија цел е финансиска едукација на младите од 13 до 15 ...
| | веќе видена | слични

Активностите за успешно одржување на националното натпреварување се во тек. Во таа насока денеска во Народната банка се одржа работна средба со наставниците и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Три часа чекавме болна жена во критична состојба приклучена на кислород да биде примена на лекување во охридското инфективно одделение ,не излегоа да ја ...
сите 150 | | | веќе видена

Наум Стоилковски портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ на својот Фејсбук профил сподели статус поврзан со јавното откажување на ВМРО-ДПМНЕ од буџетското ...
сите 376 | | | веќе видена

Скоро сите регионални медиуми денеска пренесоа дека македонското знаме е подигнато во седиштето на НАТО во Брисел. „Северна Македонија ги користи механизмите ...
сите 220 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Битола денеска до Основниот суд Битола поднесе предлози за определување казнени налози против вкупно 20 лица, сите обвинети за ...
сите 254 | | | веќе видена

Невидено е до сега и нечуено, хуманитарните акции кои ги организира било која Влада во светот да бидат платени и на терет на оние кои што им се даваат. Откако ...
сите 134 | | | веќе видена

Во сите држави од регионот властите воведоа слични мерки околу ограничувањето на движењето за спречување на ширењето на коронавирусот. Полициски час нема во ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Презентација на Европски навики за плаќање во 2019 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: