Алушовски пред Порто: Ќе играме без притисок, мотивирани и ќе бараме шанса за бодови

Ракометарите на Вардар в сабота му гостуваат на Порто во претпоследниот дуел од групната фаза во Лигата на шампионите. Тренерот Стевче Алушовски посакува ...
| | веќе видена | слични

Вардар има шанси да заврши и на петото место на табелата во групата Б. Математиката е едноставна, европскиот првак треба да го победи Монпеље утре на домашен ...
| | веќе видена | слични

Вардар утре го игра последниот натпревар од групната фаза во Лигата на шампионите, пласманот во нокаут фазата е обезбеден останува да се види само уште против ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Тимот на Вардар со саботниот меч против Монпелје во СЦ „Јане Сандански“ ја завршува групната фаза во Лигата на шампионите. „Црвено-црните“ од 6 позиција ќе го ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Нималку лесна задача нема да има европскиот првак Вардар в сабта (17:30 часот) во Скопје против Монпеље, во мечот во кој ќе го брка 5. место на табелата во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Куманово досега се регистирани 85 случаи на заболени лица од коронавирус. Само во текот на вчерашниот ден се забележани 23 нови случаи. Општина Куманово ...
сите 667 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Во моментов располагаме со 4.500 тестови, а резервите секојдневно се надополнуваат. Ја очекуваме донацијата и од 20.000 китови за тестирање, кои се доволни за ...
сите 166 | | | веќе видена

Мерката ограничување на движењето од нејзиното воведување во земјава не го почитувале 1322 лица, констатирани се 10 прекршувања на решенијата за изолација и ...
сите 309 | | | веќе видена

Живееме сред епидемија на корона вирус, означен како КОВИД-19. Во моментов влегуваме во најтешката фаза во кога секој ден има некој починат и просечно над 30 ...
сите 490 | | | веќе видена

Адмиралот Џејмс Фого, командант на Здружената команда на НАТО во Неапол, и посака добредојде на нашата земја. -Ми претставува голема чест да и посакам ...
сите 91 | | | веќе видена

Директорката на Гинеколошко акушерската клиника во Скопје Викторија Јовановска денеска изјави дека родилката со коронавирус е во добра здравствена состојба и е ...
сите 33 | | | веќе видена

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 187 | | | веќе видена

Клиничката болница Аџибадем Систина е дел од втората најголема групациjа на болници во светот (IHH) и е првата болница која во земјата ја доби престижната ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Алушовски пред Порто: Ќе играме без притисок, мотивирани и ќе бараме шанса за бодови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: