Ден по распуштањето на Собранието почна (неофицијално) изборната кампања


Собранието се распушти, се распишаа предвремените парламентарни избори, а претходно во фото - финиш се донесоа и сите важни закони како Законот за јавно ...
| | веќе видена | слични

Автопат Скопје-Битола, пруга кон Бугарија, нови водоводни и канализациони мрежи се вечните проекти кои политичките партии редовно пред избори ги ветуваат на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Европската унија (ЕУ) треба да се вклучи во решавањето на политичката криза во Црна Гора, како што посредуваше во решавањето на кризата во Северна Македонија, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Известувачот на Европскиот парламент за Албанија, Изабел Сантос, која денеска престојува во Тирана, изјави дека за да се овозможи започнување преговори за ...
| | веќе видена | слични

„Бидејќи во октомври бевме толку уверени во отворањето на преговорите, мислам дека сега сме поконзервативни во однос на подигнувањето на очекувањата“, вели во ...
| | веќе видена | слични

„Има многу работи кои вашата земја треба да ги испорача и токму поради таа причина постои процес на проширување и во овој момент не може да влезете во ЕУ. Прво ...
| | веќе видена | слични

Европската комисија неодамна уште еднаш ја повтори нејзината препорака и нејзиното убедување дека е време да се отворат преговори со вашата земја, односно со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Здравствен работник кој бил дежурен во времето кога сега веќе починатата пациентка е донесена на преглед во Инфективнмата клиника во Охрид направил пропуст и ...
сите 144 | | | веќе видена

Наум Стоилковски портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ на својот Фејсбук профил сподели статус поврзан со јавното откажување на ВМРО-ДПМНЕ од буџетското ...
сите 279 | | | веќе видена

 На најновата прес конференција, Министерот за здравство, Венко Филипче соопшти дека во земјава има 16 ново заболени пациенти од корона вирус, а за жал уште ...
сите 296 | | | веќе видена

Земјава најверојатно во јуни ќе ги стартува преговорите со Европската Унија. Во интервјуто за Фактор, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, зборуваше за тоа какви ...
сите 371 | | | веќе видена

До вчера бројот на лица вработени во ЈП Национални шуми, коишто се позитивни на корона вирус се искачи на пет. Од нив едно лице е од Кавадарци, додека пак ...
сите 249 | | | веќе видена

Невидено е до сега и нечуено, хуманитарните акции кои ги организира било која Влада во светот да бидат платени и на терет на оние кои што им се даваат, истакна ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ден по распуштањето на Собранието почна (неофицијално) изборната кампања

Од:
До кого (е-маил):
Порака: