Сантос во Тирана: Дијалог и завршување на изборната реформа


Известувачот на Европскиот парламент за Албанија, Изабел Сантос, која денеска престојува во Тирана, изјави дека за да се овозможи започнување преговори за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Балканскиот мини Шенген и интеграцијата во Европската унија беа во фокусот на говорот на албанскиот премиер Еди Рама на конгресот на Социјалстичката партија, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Присуствувајќи на средба на која се презентираа проекти за реконструкција за домовите на семејствата погодени од земјотресот од 26 ноември, албанскиот премиер ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Албанската министерка за правда, Етилда Ѓонај, поднесената кривична пријава од страна на претседателот Илир Мета против неа и уште двајца високи функционери во ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Албанија, Илир Мета, денес предупредил дека Албанија ризикува повторно да стане "европска Северна Корeја", објаснувајќи го својот став со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во врска со проетстот што ќе го организира на 2 март, албанскиот претседател, Илир Мета, го наведува примерот на неговиот романски колега, Клаус Јоханис, кој ...
| | веќе видена | слични

Конфликтот Русија – Украина, прашањето околу дијалогот на Косово со Србија, но и соработката меѓу двете земји беа теми на дискусија за време на средбата шефот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 191 | | | веќе видена

Венко Филипче, министерот за здравство, објави дека во последните 24 часа починати се петмина од корона вирусот, од кој четворица на Клиниката за инфективни ...
сите 197 | | | веќе видена

Согласно новите мерки за забрана за движење кои на сила стапуваат од денеска во 16 часот, Владата донесе дополнување во однос на домашните миленици.„На сите ...
сите 297 | | | веќе видена

Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот 7/8 април по однос на забраната за движење евидентирано е дека текот на изминатите 24 ...
сите 320 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска се сретна со министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петер Сијарто На средбата, на која се ...
сите 147 | | | веќе видена

Охрид, 3. април 2020 (Inpress) – Семејството на почината 37-годишна родилка Фатиме Бајрам од Охрид обвинува дека дежурните гинеколози од охридската болница не ...
сите 118 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши влезе во војна со угостителите по вчерашната прес-конференција на која тие порачаа дека нема да ги користат државните ...
сите 258 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сантос во Тирана: Дијалог и завршување на изборната реформа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: