Сари за враќањето на капитенот: Кјелини сам реши да влезе во игра


Играчот за врска на Јувентус, Блас Матуиди останува во Торино уште една година, откако „старата дама“ ја искористи можноста да му го продолжи договорот. Тоа го ...
| | веќе видена | слични

Лион е заинтересиран за Блез Матуиди, а тоа го потврди и претседател на клубот, Аулас. По синоќешната победа против Мец, следуваше дополнителна потврда. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Јувентус, според тврдења на италијанските медиуми, е решен да го продаде Гонзало Игуаин и да го купи Мауро Икарди. „Старата дама“ е во потрага по класичен ...
| | веќе видена | слични

Манчестер Сити е во тешка ситуација, откако минатиот петок беа суспендирани на две сезони во Лигата на шампионите од страна на УЕФА. Целата ситуација сака да ...
| | веќе видена | слични

Претходното искуство на Јувентус со агентот на Французинот, Мино Рајола, покажа дека нивните средби никогаш не завршувале само до договор за еден фудбалер. ...
| | веќе видена | слични

Спортскиот директор на Интер, Бепе Марота, кој уште во времето додека ја извршуваше оваа позиција во Јувентус, стана познат по неговиот начин на работа да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според последните податоци кои министерот за здравство Венко Филипче ги објави вчера, вкупната бројка на заболени со коронавирусот во Македонија изнесува 285 ...
сите 501 | | | веќе видена

Северна Македонија стана 30-та земја-членка на НАТО. Кои се бенефитите од пристапувањето, за земјата и за НАТО? Ова е голем ден, историски ден за Северна ...
сите 240 | | | веќе видена

Сите избрани и именувани функционери во април и во мај ќе земат минимална плата од 14 500 денари, реши Владата, додека пак нема кратење на платите на другите ...
сите 382 | | | веќе видена

Бројот заразени со новиот коронавирус Ковид-19 во светот денеска надмина 800.000 потврдени случаи, посочува Ресурсниот центарот за коронавирус „Џон Хопкинс“, ...
сите 792 | | | веќе видена

Македонското знаме, од денеска, заедно со знамињата на останатите 29 членки на Алијансата, се вее пред седиштето на НАТО во Брисел. Ова е историски момент за ...
сите 285 | | | веќе видена

Бројот на заразени пациенти со корона вирусот продолжува да расте. Во исто време и бројот на починати пациенти од Ковид-19 се зголемува. Во изминатите 48 часа, ...
сите 193 | | | веќе видена

Одлагање на отплатата на кредитите до шест месеци, односно најдоцна до 30 септември е одлуката на банките членки на Македонската банкарска асоцијација донесена ...
сите 274 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сари за враќањето на капитенот: Кјелини сам реши да влезе во игра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: