Симоновски: Тренирав напорно иако сум без клуб, ќе дадам се за Македонија


Марко Симоновски низ кариерата решил многу натпревари со прецизни удари од далечина, токму затоа селекторот Александар Тодоров му изрази доверба на поранешниот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Повредата на Ненад Димитријевиќ, кој синоќа стисна заби против Естонија, но не може да игра и в недела против Русија, му ги расипа плановите на селекторот ...
| | веќе видена | слични

На вчерашната прес-конференција селекторот Александар Тодоров потврди дека Ненад Димитријевиќ нема да патува за Русија поради повреда. Иако најавите беа дека ...
| | веќе видена | слични

Македонската кошаркарска репрезентација нема време за очајување, ниту пак за одмор. Рано наутро се пакува и трга за Русија.Нашите момци ќе летаат од Софија за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зоран Заев е на чело на рекетарската банда која три години ја пустошеше македонската држава Зоран Заев го уништи правниот систем во државата. Тој од позицијата ...
сите 572 | | | веќе видена

Корона вирусот стигна и во Македонија, а министерот за здравство Венко Филипче и владата на СДСМ покажаа неорганизираност и хаос, ова денеска преку изјава за ...
сите 521 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Рускоска ја искасапила мислата на револуционерот Гоце Делчев, како што ги искасапила и говорите на двајца од организаторите на граѓанските ...
сите 121 | | | веќе видена

Судечкиот совет се произнесе по барањето на Бојан Јовановски за куќен притвор. Судијката Васка Николовска Масевска изјави дека не го прифаќа и оти не се ...
сите 121 | | | веќе видена

Вкупно 424 лица се заразени со коронавирус во Италија. Досега во земјата починаа 12 лица од вирусот, а тројца пациенти се излекувани, покажуваат податоците на ...
сите 668 | | | веќе видена

СДСМ и Движењето БЕСА денеска во 12 часот во Музејот на современа уметност ќе го официјализираат предизборниот договор за заедничко учество на предвремените ...
сите 146 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Гевгелија до судијата на претходна постапка при гевгелискиот Основен суд достави предлог за определување мерка притвор за едно ...
сите 359 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Симоновски: Тренирав напорно иако сум без клуб, ќе дадам се за Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: