Симоновски: Тренирав напорно иако сум без клуб, ќе дадам се за Македонија


Марко Симоновски низ кариерата решил многу натпревари со прецизни удари од далечина, токму затоа селекторот Александар Тодоров му изрази доверба на поранешниот ...
| | веќе видена | слични

Повредата на Ненад Димитријевиќ, кој синоќа стисна заби против Естонија, но не може да игра и в недела против Русија, му ги расипа плановите на селекторот ...
| | веќе видена | слични

На вчерашната прес-конференција селекторот Александар Тодоров потврди дека Ненад Димитријевиќ нема да патува за Русија поради повреда. Иако најавите беа дека ...
| | веќе видена | слични

Македонската кошаркарска репрезентација нема време за очајување, ниту пак за одмор. Рано наутро се пакува и трга за Русија.Нашите момци ќе летаат од Софија за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче денеска на прес-конференција изјави дека во Куманово интензивно се работело, земени се материјали, и рано е да се каже ...
сите 573 | | | веќе видена

На свечена церемонија со кревање на знамето на Северна Македонија, вчера во седиштето на НАТО во Брисел се означи официјалното пристапувањето на земјава во ...
сите 235 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 31. март 2020 (Inpress) – Заврши увидот на Државниот санитарен и здравствен инспекторат во охридската Општа болница при што се детектирани ...
сите 159 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 143 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија денеска ја одржа својата 32-ра седница на која беше разгледан и усвоен вториот пакет економски мерки за справување ...
сите 230 | | | веќе видена

Благодетите од НАТО членството и од почетокот на пристапните преговори со ЕУ граѓаните ги гледаат и во борбата против корона вирусот. Се гледа од каде ни доаѓа ...
сите 372 | | | веќе видена

Донесени се важни одлуки, државата ги спасува работните места на граѓаните. Драго ми е што денеска Владата на Македонија прифати и усвои голем дел од ...
сите 273 | | | веќе видена

Здравствени власти ги зајакнуваат капацитетите на Инфективната клиника, каде веќе дел од расположливите кревети се пополнети. Со помош на Армијата се ...
сите 144 | | | веќе видена

Врвен приоритет на Владата е здравјето и животот на граѓаните и затоа голем дел од ресурсите ги насочуваме кон заштита на луѓето и намалување на ризикот од ...
сите 347 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Симоновски: Тренирав напорно иако сум без клуб, ќе дадам се за Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: