Македонија без Димитријевиќ, но сепак со 12-мина кошаркари отпатува во Русија


Повредата на Ненад Димитријевиќ, кој синоќа стисна заби против Естонија, но не може да игра и в недела против Русија, му ги расипа плановите на селекторот ...
| | веќе видена | слични

Кошаркарскиот репрезентативен центар Љубомир Младеновски в недела вечер ќе биде еден од адутите на Работнички на големото дерби против МЗТ Скопје Аеродром, а ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Првиот натпревар на Европското фудбалско првенство ќе се одигра во Рим како што беше и планирано, УЕФА нема да ја смени локацијата и покрај тоа што Италија е ...
| | веќе видена | слични

Македонската кошаркарска репрезентација важи за еден од оние домаќини во првиот квалификациски прозорец кој имал најмногу поддршка од трибините. Сето ова ќе ...
| | веќе видена | слични

По паузата поради репрезентативните обврски, поточно првиот квалификациски прозорец за место на ЕП 2021 година, викендов продолжуваат натпреварите од Првата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Подобро сите да стиснеме заби два месеци, со цел секој да може да има приход, отколку да се доведе во прашање генералната исплата на платите. Вака лидерот на ...
сите 406 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа се регистрирани 18 нови случаи на коронавирус во земјата, објави министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил. Тој ...
сите 557 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Земјава најверојатно во јуни ќе ги стартува преговорите со Европската Унија. Во интервјуто за Фактор, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, зборуваше за тоа какви ...
сите 399 | | | веќе видена

Граѓаните се загрижени бидејќи Владата нема јасен план и стратегија за справување со економскмите последици како резултат на пандемијата на коронавирусот, ...
сите 164 | | | веќе видена

Една од жртвите е 31 годишен скопјанец. Нови 18 заразени во државата. Министерот Филипче предупредува дека бројките на заразени и жртви ќе растат. Директорката ...
сите 299 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија без Димитријевиќ, но сепак со 12-мина кошаркари отпатува во Русија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: