Ефремовски на местото на Димитријевиќ за мечот против Русија


Кошаркарскиот репрезентативен центар Љубомир Младеновски в недела вечер ќе биде еден од адутите на Работнички на големото дерби против МЗТ Скопје Аеродром, а ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Првиот натпревар на Европското фудбалско првенство ќе се одигра во Рим како што беше и планирано, УЕФА нема да ја смени локацијата и покрај тоа што Италија е ...
| | веќе видена | слични

Македонската кошаркарска репрезентација важи за еден од оние домаќини во првиот квалификациски прозорец кој имал најмногу поддршка од трибините. Сето ова ќе ...
| | веќе видена | слични

По паузата поради репрезентативните обврски, поточно првиот квалификациски прозорец за место на ЕП 2021 година, викендов продолжуваат натпреварите од Првата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секое одложување на изборите е на штета а здравјето на граѓаните, на штета на економијата и на демократијата. Лесно е да се направи разлика меѓу оние што само ...
сите 798 | | | веќе видена

Иван Огненовски, првиот пациент кај нас на кој вчера му беше трансплантирано срце од донор е во буден и е во стабилна состојба, објави вчера министерот за ...
сите 171 | | | веќе видена

Двајцата пациенти на кои во саботата им беше изведена трансплантација на бубрег од починат донор се во добра и стабилна здравствена состојба. Од Клиниката за ...
сите 125 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев најави дека случајот „орото“ во Чаир“ ќе се испита и доколку се утврди дека се случило за време на полицискиот час ќе ...
сите 244 | | | веќе видена

Имаше една изјава од директор на Центарот за јавно здравје кој рече дека треба две недели да имаме нула пациенти па потоа да зборуваме за избори, таа изјава ...
сите 177 | | | веќе видена

Прва награда за ученичката во трета година во ОУТУ „Ванчо Питошески“ 0д Охрид, Сара Џелили за најдобра литературна творба на наградниот литературен конкурс по ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ефремовски на местото на Димитријевиќ за мечот против Русија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: