Ин мемориам: Замина кошаркарската легенда Буштур


Дресот со бројот 13 кој низ целата кариера во КК „Работнички“ го носеше легендарниот кошаркар Благоја Георгиевски-Буштур е повлечен и ќе стои меѓу трофеите на ...
| | веќе видена | слични

Зоран Михајлов Георгиевски ќе остане можеби единствениот македонски кошаркар со олимписки медал, освоен во Монтреал 1976 година, со кошаркарската ...
| | веќе видена | слични

Емотивно е вечерва во „Градски Парк“ на дуелот меѓу Работнички и Академија ФМП, прв натпревар на најтрофејниот македонски клуб по трагичната смрт на ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот Петре Шилегов денеска присуствуваше и се обрати на комеморативната седница за Благоја Георгиевски-Буштур, во организација на Кошаркарската ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Во изминатите 24 часа се регистрирани 22 нови случаи на коронавирус во земјата.Во Македонија сега има вкупно 241 заболени, тројца излечени и 4 смртни ...
сите 625 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Никола Груевски кој сега е азилант во Будимпешта се јави на Фејсбук со порака и честитки за влегувањето на Македонија во НАТО, како и ...
сите 461 | | | веќе видена

Мерките на СДСМ се навреда за интелигенцијата на граѓаните на Република Македонија. Не е солидарност кога својата неспособност владата ќе сака да ја наплати ...
сите 288 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи информира дека во соработка со Генералниот секретаријат на Владата и Министерството за здравство на Република Северна ...
сите 262 | | | веќе видена

Одлуката со која се забранува влез и излез од и во подрачјето на територијата на општина Куманово со градски и меѓуградски патнички и железнички патнички јавен ...
сите 242 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ин мемориам: Замина кошаркарската легенда Буштур

Од:
До кого (е-маил):
Порака: