Затворен дел од Партизанска заради дојавата за бомба во Сити Мол


Дел од булевар „Партизански Одреди“ е затворен од страна на скопската полиција по дојавата за бомба во трговскиот центар Сити Мол, јавува нашата екипа од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Сомнителна пратка пристигнала во британската амбасада во Скопје. Имено, коверт со две епрувети пристигнал во амбасада, а бил адресиран до еден од вработените. ...
| | веќе видена | слични
13 копии
3 копии

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен предлог против едно лице за сторено кривично дело – Лажно пријавување на ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Вработен во Агенција за обезбедување кој го обезбедувал ТЦ „Сити мол“ денеска заработи обвинение за лажно пријавување дека има бомба во трговскиот центар. Како ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Скопското основно јавно обвинителство поднесе обвинение против вработениот во обезбедувањето на трговскиот центар „Сити мол“ кој на 29 јануари лажно пријави ...
| | веќе видена | слични

Пријавувачот дека е поставена бомба во најголемиот трговски центар „Сити мол“ во скопската населба Карпош, кој го имислил настанот на 29 јануари за да се ...
| | веќе видена | слични

Одделението за насилен криминал до Јавното Обвинителство поднесе кривичнa пријавa против П.Ц.(20) поради лажното пријавување за бомба во Сити мол, по што ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 231 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 200 | | | веќе видена

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Затворен дел од Партизанска заради дојавата за бомба во Сити Мол

Од:
До кого (е-маил):
Порака: