Србија: Лажна тревога за заболен од коронавирус, се применуваат превентивни мерки


Министерот за здравство на Србија, Златибор Лончар, во изјава за РТС нагласи дека пациент од Кина за кој во Белград се посомневале дека има коронавирус, по ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Здравствениот систем во државата е подготвен да одговори во случај на импортација на лица со коронавирус. Редовно се врши проверка на патниците на скопскиот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Покрај патниците што доаѓаат со летовите од Истанбул и Дубаи, поради корона вирусот, на скопскиот аеродром се скенираат и патниците кои доаѓаат со летови од ...
| | веќе видена | слични

Тоа го најавија од комисијата за заразни болести при Министерството за здравство, во земјава се уште нема ниту еден сомнителен случај, но превентивните мерки ...
| | веќе видена | слични

И локација за карантин ќе се бара наскоро и кај нас поради ситуацијата со ширењето на Корона вирусот во повеќе земји и евентуалната опасност смртоносната ...
| | веќе видена | слични
6 копии

За реагенси за коронавирус имаме воспоставено линк за соработка со лабораторија во Ниш, ако има потреба, вели министерот за здравство Венко Филипче во интервју ...
| | веќе видена | слични

Петмина македонски државјани кои работеле во Кина вчера се вратиле во земјата преку граничниот премин Деве Баир. Немале никакви симптоми на опасниот корона ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Правдоубиецот Зоран Заев се соочи со гневот и револтот на нашите граѓани. Затоа се крие и молчи. Фатен е на дело како договара судски одлуки и активности на ...
сите 330 | | | веќе видена

Вечерва во телевизија Телма гостува потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири којшто посочи дека ДУИ нема право да говори со кого СДСМ може да коалицира, ...
сите 222 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на новинарско прашање дали со оглед на новонастанатата ситуација со вирусот Ковид-19 ќе излегуваат на протести, ...
сите 195 | | | веќе видена

Снимките кои беа објавени во неделата од страна на пратеникот Антонио Милошоски а на кои се слушаше гласот на Зоран Заев ќе бидат дадени на форензика. Според ...
сите 340 | | | веќе видена

Одбраната на првообвинетиот Бојан Јовановски за наредното рочиште за случајот „Рекет" за сведоци ги предложи Сергеј Варошлија, Јовче Ременски, сопругот на ...
сите 123 | | | веќе видена

Mинистерството за здравство информира дека лицето пристигнато од италијанската престолнина за кое поладнево министерот Венко Филипче дека се очекуваат ...
сите 426 | | | веќе видена

Според локалните медиуми, пожарникарите добиле повик околу 01:16 часот, дека е запалена зграда во Руе де Бар, во близина на железничката станица, јави ...
сите 58 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Србија: Лажна тревога за заболен од коронавирус, се применуваат превентивни мерки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: