ВМРО-ДПМНЕ побара во дебатата за законот за ЈО да се вклучат експерти и меѓународната заедница


Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека ќе инсистираат на јавна расправа за законот за Јавното обвинителство ако биде вклучена експертската јавност и претставници на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
9 копии

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ не достави амандмани за новиот закон за јавно обвинителство. Претседателот на партијата Христијан Мицкоски при денешната ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Некои пратенички групи веќе доставија амандмани за законот за јавно обвинителство, а некои замолија за дополнително време за да ги формулираат заради обврските ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски во врска со законот за Jавно обвинителство изјави дека не знае за какво поднесување амандмани зборувала министерката ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ не доставила амандмани за новиот закон за јавно обвинителство. Претседателот на партијата Христијан Мицкоски при денешната ...
| | веќе видена | слични

Обврски со Жан Моне дијалогот е образложението поради кое дел од партиите не го испочитуваа рокот до денеска на пладне и не доставија амандмани за законот за ...
| | веќе видена | слични

Тој сепак додава дека не е задача на партијата забелешките да ги преточи во амандмани, откако вчера министерката за правда, Рената Дескоска даде рок до денеска ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Политичките партии кои имаат забелешки на Предлог-законот за јавно обвинителство до денеска напладне треба да поднесат амадмани, по што најверојатно в ...
| | веќе видена | слични

За ВМРО-ДПМНЕ кои доставиле забелешки од експертите, Дескоска рече дека побарано од нив е да подготват амадмани исто како и другите политички партии и да ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зоран Заев да договара пресуди и да вели дека без него судски одлуки не се носеле, тоа е класично уривање на правниот систем во Македонија, изјави новинарот ...
сите 476 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ објавува факти на денот:Венко Филипче штанцаше милионски тендери, но не знае да ги заштити граѓаните од Корона вирусот.ЈО молчи и не отвора постапка ...
сите 186 | | | веќе видена

Преговорите за евентуалната голема предизборна македонско албанска коалиција се пред самиот финиш и се водат интензивно и со БЕСА но и со останатите коалициски ...
сите 144 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ побара во дебатата за законот за ЈО да се вклучат експерти и меѓународната заедница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: