Ќе останат ли должните јавни претпријатија со куси ракави - отписот на камати засега блокиран

Ќе и успее ли на власта да го „истурка“ во парламентот предлог законот за отпис на камати и репрограмирање на долговите на јавните претпријатија формирани од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ИЛЈАДНИЦИ НАЧИНИ ЗА ПОКАЧУВАЊЕ НА ЦЕНИТЕ НА СМЕТКИТЕ ЗА ЖИВОТ Власта во заминување дефинитивно е најкреативна кога станува збор за изнаоѓање на начини да се ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ повеќе од една недела во Собранието го блокира Законот за отпис на камати и репрограмирање на долгови на физички лица, со што им нанесува директна ...
| | веќе видена | слични

Пратениците од оваа партија очигледно се против отписот на каматите и долговите што ги имаа граѓаните и законот што ќе стави крај на старите судски и извршни ...
| | веќе видена | слични

Владејачката СДСМ ја обвинува ВМРО-ДПМНЕ дека намерно го блокира носењето на законот со кој треба да се отпишат каматите и да се репрограмираат долговите на ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ и понатаму со своите штетни политики нанесува директна штета на граѓаните и на нивната благосостојба. Веќе една недела ВМРО-ДПМНЕ го блокира Законот ...
| | веќе видена | слични

Веќе една недела ВМРО-ДПМНЕ го блокира Законот за отпис на камати и репрограмирање на долгови на физички лица. Пратениците од оваа партија очигледно се против ...
| | веќе видена | слични

Владејачката СДСМ ја обвинува претседателката на Комисијата за финансирање и буџет, Лилјана Кузмановска дека четврти ден не закажува продолжение на седницата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за внатрешни работи има доволно обрасци за лични карти и возачки дозволи и треба уште да пристигнат. Нема причина овие документи да се издаваат ...
сите 184 | | | веќе видена

Еленко Миланов, бранител на тројца од обвинетите дека ги организирале настаните во Собранието на 27 април 2017 година, Tрајко Вељаноски, Спиро Ристовски и Миле ...
сите 129 | | | веќе видена

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 152 | | | веќе видена

Во тешка сообраќајка попладнево во Арачиново помеѓу Ауди и мотор Јамаха загина 22-годишно момче додека додека едно лице е потешко повредено. Како што пишува ...
сите 282 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена

Извршителот Мицкоски вечерва призна - најголема негова болка е Законот за Јавно обвинителство кој обезбедува продолжување на сите предмети, кој е темел за ...
сите 54 | | | веќе видена

Кошаркарот на Лос Анџелес Лејкерс присуствуваше на настанот во центарот „Стејплс“, но за медиумите изјави дека не сака да биде на фотографиите. Вчера „Стејплс“ ...
сите 93 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе останат ли должните јавни претпријатија со куси ракави - отписот на камати засега блокиран

Од:
До кого (е-маил):
Порака: