Колку заработуваат Македонците, а колку Словенците?


7 копии
2 копии

Комисијата за финансии на ВМРО-ДПМНЕ денеска сподели статус во кои пишуваат дека Македонската економија не е на прав пат.-Македонската економија НЕ е на прав ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пр одажните цени на производителите на индустриски производи на домашниот пазар се повисоки за 0,1 отсто на месечно ниво и за 1,1 отсто на годишно ниво, објави ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според податоците на Државниот завод за статистика, во ноември 2019 година, вкупната потрошувачка по видови енергенти изнесува: 648735 мегават часови ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Санела Шкријељ, членка на Комисијата за труд и социјална политика во СДСМ денеска се сретна со пензионерите во Демир Капија. Шкријељ со нив разговараше за ...
| | веќе видена | слични

Просечната уште заостанува зад сумата која ја опфаќа минималната потрошувачка кошница со потребните намирници, услуги и режиски сметки кое едно четиричлено ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Коалицијата помеѓу СДСМ и Беса значи една, заедничка политичка програма со која овие две партии ќе се појават на изборите. Која е политичката платформа, план ...
сите 204 | | | веќе видена

Здравствените власти бараат одложување на сите јавни собири и манифестации во следниот период како превенција од корона вирусот. За нивното барање, на вонредна ...
сите 462 | | | веќе видена

Претстојат тешки избори, но правдата ќе победи, бидејќи гледајте колку народ дојде само за еден ден на протестот на опозицијата, но тие имаат очекувања кои ...
сите 90 | | | веќе видена

Според локалните медиуми, пожарникарите добиле повик околу 01:16 часот, дека е запалена зграда во Руе де Бар, во близина на железничката станица, јави ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Колку заработуваат Македонците, а колку Словенците?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: