Граѓаните најмногу земаат кредити за стан и за кола

3 копии

Дали „најбезбедните банки во светот“ ја губат довербата на клиентите? Зошто сè повеќе луѓе ги повлекуваат парите и ги ставаат во приватни сефови? Одговорот на ...
| | веќе видена | слични

Комерцијална банка ја заврши изминатата година со профит од 29,4 милиони евра. Оперативната добивка во споредба со 2018 година е намалена за 19,4% и тоа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во периодот од 01.01-31.12.2019 година Комерцијална Банка АД Скопје од своето работење оствари нето добивка за финансиската година во износ од 1.806,8 милиони ...
| | веќе видена | слични

Ако банкарскиот сектор во земјава го сочинуваат 15 домашни банки, листата на штедилници кои имаат дозвола за работа од Народната банка е скромна и ја ...
| | веќе видена | слични

Од вкупниот долг на компаниите кон домашните банки кој во 2018 година изнесувал 2,6 милијарди евра, најзадолжени се фирмите од секторот трговија, транспорт, ...
| | веќе видена | слични

Македонците се повеќе пари наместо на штедна книшка во банка, инвестираат во инвестициски фондови во земјава. Податоците на Народната банка покажуваат дека во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 362 | | | веќе видена

Вчера вечер во 22.30 часот на крстосница од бул.Браќа Ѓиноски и ул.Никола Парапунов во Гостивар се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило ...
сите 131 | | | веќе видена

Ова е уште еден доказ дека на дневна основа ВМРО-ДПМНЕ и неговото раководство не можат да функционираат без лаги и конструкции, изјави пратеникот на СДСМ, Хари ...
сите 130 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Граѓаните најмногу земаат кредити за стан и за кола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: