Граѓаните најмногу земаат кредити за стан и за кола

3 копии

Дали „најбезбедните банки во светот“ ја губат довербата на клиентите? Зошто сè повеќе луѓе ги повлекуваат парите и ги ставаат во приватни сефови? Одговорот на ...
| | веќе видена | слични

Комерцијална банка ја заврши изминатата година со профит од 29,4 милиони евра. Оперативната добивка во споредба со 2018 година е намалена за 19,4% и тоа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во периодот од 01.01-31.12.2019 година Комерцијална Банка АД Скопје од своето работење оствари нето добивка за финансиската година во износ од 1.806,8 милиони ...
| | веќе видена | слични

Ако банкарскиот сектор во земјава го сочинуваат 15 домашни банки, листата на штедилници кои имаат дозвола за работа од Народната банка е скромна и ја ...
| | веќе видена | слични

Од вкупниот долг на компаниите кон домашните банки кој во 2018 година изнесувал 2,6 милијарди евра, најзадолжени се фирмите од секторот трговија, транспорт, ...
| | веќе видена | слични

Македонците се повеќе пари наместо на штедна книшка во банка, инвестираат во инвестициски фондови во земјава. Податоците на Народната банка покажуваат дека во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Штип на следните градоначалнички избори се брани Македонија, тоа не се обични избори и затоа ги повикувам штипјани да излезат и заедно во првите редови да ...
сите 251 | | | веќе видена

Од утре на државно ќе се прават дополнителни 350 тестови на коронавирус дневно. Се преговара и со приваните лаборатории да помогнат и тестот да чини 1800 ...
сите 464 | | | веќе видена

Влегуваме во најопасните десет дена. Триесет проценти од испитаниците се позитивни на новиот коронавирус, алармира интернистот д-р Игор Спироски.Влегуваме во ...
сите 51 | | | веќе видена

Во период кога есенскиот бран на коронавирусот е во налет, како кај нас, така и во државите од регионот и Европа, а бројот на инфицирани секојдневно расте, ...
сите 203 | | | веќе видена

Заев зошто молчиш со денови и не кажуваш, кој е твојот став за Гоце Делчев и за македонскиот јазик? Ајде Заев охрабри се и не се плаши, кажи го твојот став ...
сите 130 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Граѓаните најмногу земаат кредити за стан и за кола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: