Две ракети биле испукани кон украинскиот Боинг соборен крај Багдад, се нагласува во извештај


Две ракети беа испукани во правец на авионот „Боинг 737“ на украинската авиокомпанија „Украински меѓународни линии“, соборен во близина на Техеран на 8 јануари ...
| | веќе видена | слични

Авионот што полетал од аеродром од северен Ирак, се запалил веднаш по полетувањето. Инцидентот се случил денес во текот на денот. Патничкиот авион во Техеран ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Човекот по чија вина беше соборен украинскиот патнички авион од страна на иранската армија е во затвор, изјави денеска иранскиот министер за надворешни работи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Филип Џиралди, поранешниот експерт за борба против тероризмот, шпекулира дека САД покренале неколку сајбер напади, еден на иранскиот систем на противракетната ...
| | веќе видена | слични

Иранската цивилна авијација потврди дека две ракети го урнале украинскиот патнички авион веднаш по неговото полетување од Техеран на 8 јануари. Во вториот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 241 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 184 | | | веќе видена

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 231 | | | веќе видена

Коалициите меѓу политичките партии од македонскиот и албанскиот блок и понатаму остануваат неизвесни. За лидерот на ВМРО ДПМНЕ се уште е рано да се зборува со ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Две ракети биле испукани кон украинскиот Боинг соборен крај Багдад, се нагласува во извештај

Од:
До кого (е-маил):
Порака: