Три ракети истрелани врз Зелената зона во Багдад


3 копии
8 копии
5 копии

Неколку ракети вчера паднаа врз Амбасадата на САД во Багдад, изјавија неименувани извори од безбедносните служби. Ирачките сили соопштија дека при нападот нема ...
| | веќе видена | слични
2 копии

САД го повикаа Ирак да ги исполни своите обврски и да ги заштити дипломатските институции на својата територија, откако неколку ракети паднаа во близина на ...
| | веќе видена | слични

Три ракети паднале во неделата врз американската амбасада во Багдад, јавија извори од ирачките безбедносни служби, а амбасадорот Метју Телер упати остра осуда ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Ракетите експлодирале покрај реката Тигар  , недалеку од амбасадата на САД во Багдад и никој не е повреден, соопшти денес командата на Обединетите операции на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Носителите и кандидатските листи за претстојните предвремени парламентарни избори СДСМ ќе ги објави на конгресот на партијата што ќе се одржи во попладневните ...
сите 260 | | | веќе видена

Мерките за запирање на ширењето на вирусот даваат резултати и за натамошна превенција се препорачува откажување на сите поголеми јавни собири до 6 март- се ...
сите 607 | | | веќе видена

Правдоубиецот Зоран Заев се соочи со гневот и револтот на нашите граѓани. Затоа се крие и молчи. Фатен е на дело како договара судски одлуки и активности на ...
сите 279 | | | веќе видена

Првпат во 79 години, поради коронавирусот, откажан е саемот за автомобили во Женева, објавија швајцарските медиуми.Голем број други јавни настани низ ...
сите 250 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Три ракети истрелани врз Зелената зона во Багдад

Од:
До кого (е-маил):
Порака: