(фото) ПРИДАВКАТА НА СВЕТСКИ САЕМ ЗА ХРАНА: Северномакедонски бурек од Кадино ја репрезентира Македонија во Германија

4 копии

Поразувачки е кога Македонец кој отишол на саем за храна да го изеде сопствениот срам, како што тоа му се случило на нашинецот Зоран Стефановски во Германија. ...
| | веќе видена | слични

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, отвора постапка со која ќе бара дали има одговорност кај лицата од министерството кои биле вклучени ...
| | веќе видена | слични

Поправена техничката грешка со рекламниот банер „северномакедонскакујна“ поставен на македонскиот штанд на саемот за храна и земјоделство „Зелена недела“ во ...
| | веќе видена | слични

На меѓународниот саем за традиционална храна „Зелена недела“ што се одржува во Берлин, Германија, на македонскиот штанд има само една фирма – „Кадино“. Од ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство (МЗШВ) денеска соопшти дека е поправена техничката грешка со рекламниот банер поставен на ...
| | веќе видена | слични

Професорката Гордана Силјановска Давкова реагираше на претставувањето на македонската кујна како северномакедонска на Саемот за исхрана и производствени ...
| | веќе видена | слични

ДОЛГ ПОСТ!Fremdscham/fremdschämen - многу елегантен германски збор што значи да те јади срам заради некој друг, или „појела ме туџа срамота!“Ми се мота зборов ...
| | веќе видена | слични

Не знам дали политичкиов бурек во Берлин го месел бившиот министер за земјоделство и шумарство, Љупчо Николовски, или сегашниов, Трајан Димковски, ама знам ...
| | веќе видена | слични

Професорката и кандидат за претседател на државата Гордана Силјановска Давкова реасгира на срамната „презентација“ на некаква „северномакедонска кујна“ на саем ...
| | веќе видена | слични

Останато

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 246 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи има доволно обрасци за лични карти и возачки дозволи и треба уште да пристигнат. Нема причина овие документи да се издаваат ...
сите 184 | | | веќе видена

Еленко Миланов, бранител на тројца од обвинетите дека ги организирале настаните во Собранието на 27 април 2017 година, Tрајко Вељаноски, Спиро Ристовски и Миле ...
сите 129 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена

Кошаркарот на Лос Анџелес Лејкерс присуствуваше на настанот во центарот „Стејплс“, но за медиумите изјави дека не сака да биде на фотографиите. Вчера „Стејплс“ ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(фото) ПРИДАВКАТА НА СВЕТСКИ САЕМ ЗА ХРАНА: Северномакедонски бурек од Кадино ја репрезентира Македонија во Германија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: