Идентитетот, штандот, брашното и СЕВЕРНОМАКЕДОНСКИОТ БУРЕК ШТО ГО НЕМА - ПОЈЕЛА МЕ ТУЏА СРАМОТА

ДОЛГ ПОСТ!Fremdscham/fremdschämen - многу елегантен германски збор што значи да те јади срам заради некој друг, или „појела ме туџа срамота!“Ми се мота зборов ...
| | веќе видена | слични

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, отвора постапка со која ќе бара дали има одговорност кај лицата од министерството кои биле вклучени ...
| | веќе видена | слични

Поправена техничката грешка со рекламниот банер „северномакедонскакујна“ поставен на македонскиот штанд на саемот за храна и земјоделство „Зелена недела“ во ...
| | веќе видена | слични

На меѓународниот саем за традиционална храна „Зелена недела“ што се одржува во Берлин, Германија, на македонскиот штанд има само една фирма – „Кадино“. Од ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство (МЗШВ) денеска соопшти дека е поправена техничката грешка со рекламниот банер поставен на ...
| | веќе видена | слични

Поразувачки е кога Македонец кој отишол на саем за храна да го изеде сопствениот срам, како што тоа му се случило на нашинецот Зоран Стефановски во Германија. ...
| | веќе видена | слични

Професорката Гордана Силјановска Давкова реагираше на претставувањето на македонската кујна како северномакедонска на Саемот за исхрана и производствени ...
| | веќе видена | слични

Останато

Правдоубиецот Зоран Заев се соочи со гневот и револтот на нашите граѓани. Затоа се крие и молчи. Фатен е на дело како договара судски одлуки и активности на ...
сите 330 | | | веќе видена

Вечерва во телевизија Телма гостува потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири којшто посочи дека ДУИ нема право да говори со кого СДСМ може да коалицира, ...
сите 222 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на новинарско прашање дали со оглед на новонастанатата ситуација со вирусот Ковид-19 ќе излегуваат на протести, ...
сите 195 | | | веќе видена

Снимките кои беа објавени во неделата од страна на пратеникот Антонио Милошоски а на кои се слушаше гласот на Зоран Заев ќе бидат дадени на форензика. Според ...
сите 340 | | | веќе видена

Одбраната на првообвинетиот Бојан Јовановски за наредното рочиште за случајот „Рекет" за сведоци ги предложи Сергеј Варошлија, Јовче Ременски, сопругот на ...
сите 123 | | | веќе видена

Mинистерството за здравство информира дека лицето пристигнато од италијанската престолнина за кое поладнево министерот Венко Филипче дека се очекуваат ...
сите 426 | | | веќе видена

Според локалните медиуми, пожарникарите добиле повик околу 01:16 часот, дека е запалена зграда во Руе де Бар, во близина на железничката станица, јави ...
сите 58 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Идентитетот, штандот, брашното и СЕВЕРНОМАКЕДОНСКИОТ БУРЕК ШТО ГО НЕМА - ПОЈЕЛА МЕ ТУЏА СРАМОТА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: