ФИТР-МБА: Домашните компании ќе имаат олеснет пристап до финансиски средства

3 копии

Фондот за иновации и технолошки развој и Македонската банкарска асоцијација потпишаа Меморандум за соработка за олеснување и зголемување на пристапот до ...
| | веќе видена | слични

Како надоврзување на мојата порака од минатата недела , следи кратко претставување на Советот на странски инвеститори, Клубот на извозници и Постојаниот ...
| | веќе видена | слични

Македонските производи кои се квалитетни може да се продаваат на иста маса со европските, тврдат дел од македонските производители кои извезуваат на странските ...
| | веќе видена | слични

Преку Законот за финансиска поддршка, оваа влада ги изедначи домашните и странските компании. Фондот за иновации и технолошки развој е формиран во 2014 година, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вицепремиерката за економски прашања Мила Царовска и директорот на Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР) Јован Деспотовски денеска ја посетија ...
| | веќе видена | слични

Компанија која е корисник на средства од Фондот преку инструментот за кофинансирани грантови за иновации, за да се запознаат со начинот на работа на делот од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 362 | | | веќе видена

Вчера вечер во 22.30 часот на крстосница од бул.Браќа Ѓиноски и ул.Никола Парапунов во Гостивар се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило ...
сите 131 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФИТР-МБА: Домашните компании ќе имаат олеснет пристап до финансиски средства

Од:
До кого (е-маил):
Порака: