ИТ индустријата со најдобри услови за младите


2 копии

Во изминатите две и пол години преку инструментите на Фондот за иновации и технолошки развој значително е зголемен опфатот на поддржани домашни компании, а ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Директорот на Фондот за иновации и технолошки развој, Јован Деспотовски беше во посетата на компанијата „Нетам“ во рамки на кампањата „Создаваме успешни ...
| | веќе видена | слични

Над две децении во државава се зборуваше за поддршка на мали и средни претпријатија, но само зборувавме. Ние решивме нешто да направиме и затоа последните ...
| | веќе видена | слични

Отпадот може да не загадува. Наместо да се пали и да биде опасен за животната средина, текстилниот отпад може да се преработи и повторно да се користи. ...
| | веќе видена | слични

Тоа го изјави денеска директорот на Фондот Јован Деспотовски при посетата на компанијата „Нетам". – Ако ги сумираме резултатите од изминативе две и пол години ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска присуствуваше на Саемот на бизниси од општина Сарај, кој се одржа во организација на фондацијата “Албиз“, каде ...
| | веќе видена | слични

Македонските производи кои се квалитетни може да се продаваат на иста маса со европските, тврдат дел од македонските производители кои извезуваат на странските ...
| | веќе видена | слични

Останато

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 246 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи има доволно обрасци за лични карти и возачки дозволи и треба уште да пристигнат. Нема причина овие документи да се издаваат ...
сите 184 | | | веќе видена

Еленко Миланов, бранител на тројца од обвинетите дека ги организирале настаните во Собранието на 27 април 2017 година, Tрајко Вељаноски, Спиро Ристовски и Миле ...
сите 129 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена

Кошаркарот на Лос Анџелес Лејкерс присуствуваше на настанот во центарот „Стејплс“, но за медиумите изјави дека не сака да биде на фотографиите. Вчера „Стејплс“ ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИТ индустријата со најдобри услови за младите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: