Ниските капитални инвестиции му ги „врзуваат рацете“ на бизнисот

Ако капиталните инвестиции во изминатава деценија се реализирале како што било планирано во првичниот буџет, вкупниот економски раст ќе беше повеќе од двојно ...
| | веќе видена | слични

Новиот Закон за легализација на бесправно изградените објекти е продолжение на криминалното работење на СДСМ и општ грабеж на народот. Ваква е реакцијата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новиот Закон за легализација на бесправно изградените објекти е продолжение на криминалното работење на СДСМ и општ грабеж на народот. Според членот 20 ...
| | веќе видена | слични

Каде е закочена потпишувањето на спогодбатата меѓу „Макпетрол“ и Владата за откуп на акциите во ГА-МА? Зошто процесот не се помести и покрај тоа што двете ...
| | веќе видена | слични

Нова евробврзница до крајот на годинава, со прилично голема сума од 1,7 милијарди евра задолженост кај странските кредитори. стигнува и за отплата обврзница до ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Албанската Влада во мај ќе издаде еврообврзница на меѓународниот пазар со што ќе ја задолжи државата за 560 милиони евра,јави телевизија Клан. Истиот извор ...
| | веќе видена | слични

За емисијата „Економски Магазин“ интервју имаше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој што посочи дека државата има помалку пари поради владата на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во своето гостување во „Економски магазин“ на АлсатТВ посочи дека примарна задача на владата која што ќе ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Еден од најтиражните италијански весници „Ла стампа“ во своето онлајн издание објави репортажа од денешното одбележување на Богојавление од македонските ...
сите 282 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 83 | | | веќе видена

Атиџе Муратова, главната хероина од македонскиот документарен филм „Медена земја“ ќе биде работно ангажирана во општината Лозово и нејзината куќа ќе добие нов ...
сите 135 | | | веќе видена

Во Босна и Херцеговина секоја година прерано умираат околу 3 300 луѓе како последица на изложеноста на воздух загаден со честички PM 2.5 , додека речиси една ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ниските капитални инвестиции му ги „врзуваат рацете“ на бизнисот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: