Ниските капитални инвестиции му ги „врзуваат рацете“ на бизнисот

Ако капиталните инвестиции во изминатава деценија се реализирале како што било планирано во првичниот буџет, вкупниот економски раст ќе беше повеќе од двојно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Германската Агенција за е-трговија и продажба на далечина соопшти дека дигиталната трговија е водечка во малопродажбата во денешницата. Секторот за е-трговија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Инвестициите во технолошкиот сектор во Велика Британија се зголемија за 44 проценти до рекордни 13,2 милијарди фунти во 2019 година, што претставува една ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Добивката на „Bank of America” се намали за 4% во четвртиот квартал од минатата година во однос на истиот период во 2018 година. Падот на добивката е резултат ...
| | веќе видена | слични

Загубите предизвикани од излегувањето на Велика Британија од Европската унија веќе достигнаа 130 милијарди фунти. До крајот на годината на таа сума ќе бидат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поминаа неколку дена, има ли осомничени за крвавите шипки по главата на критичар на власта? Поминаа 4 години, оваа иста, стара и потрошена влада направи ли ...
сите 173 | | | веќе видена

На екс-министерот за надворешни работи и актуелен вицепремиер за евроинтеграции, Никола Димитров, му требаше една година за да научи нешто за Гоце Делчев и, ...
сите 489 | | | веќе видена

Не можеме да влијаеме на одлуките на норвешките власти, но треба да забележиме дека секоја влада обезбедува исклучок за спортските тимови. Ние сме на позиција ...
сите 124 | | | веќе видена

Претепан лекар или медицинска сестра во клиника, секојдневна слика во македонското здравство. Неколку дена по ред јавноста е сведок на немилите настани што се ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ниските капитални инвестиции му ги „врзуваат рацете“ на бизнисот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: