Македонија ја чека економската година што (не) доаѓа

4 копии

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска присуствуваше на Саемот на бизниси од општина Сарај, кој се одржа во организација на фондацијата “Албиз“, каде ...
| | веќе видена | слични

Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот оваа година за прв пат учествува на саемот за туризам во Мадрид, Шпанија, кој се оддржува по јубилеен 40ти пат. ...
| | веќе видена | слични

Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот ги промовираше туристичките потенцијали пред маркетинг агенти, блогери, инфлуенсери од Шпанија, Португалија, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Како надоврзување на мојата порака од минатата недела , следи кратко претставување на Советот на странски инвеститори, Клубот на извозници и Постојаниот ...
| | веќе видена | слични

Особено што во последните години пазарот покажува стабилизација и резистентност на домашните политички случувања. На редовната годишна инвеститорска средба на ...
| | веќе видена | слични

Мадрид, 22. јануари 2020 (ИНПРЕС) – Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот (АППТ) оваа година за прв пат учествува на Саемот за туризам во Мадрид, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 239 | | | веќе видена

Вчера вечер во 22.30 часот на крстосница од бул.Браќа Ѓиноски и ул.Никола Парапунов во Гостивар се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило ...
сите 133 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 147 | | | веќе видена

Јас во објавените тонски снимки ја коментирам одлуката на Врховен суд за непостапување за предметите од СЈО после јуни 2017 година, состојба со која предметите ...
сите 128 | | | веќе видена

Османи денеска исто така упати порака до учесниците на предвремените парламентарни избори на 12 април дека од особено значење за нас ќе биде каква ќе биде ...
сите 226 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија ја чека економската година што (не) доаѓа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: