Франција воведува драстични даноци за сопствениците на моќни автомобили

Се воведуваат нови даноци за оние кои испуштаат многу СО2. Поточно, казнувањето започнува следната година, а сопствениците на автомобили со емисија на СО2 од ...
| | веќе видена | слични
12 копии
7 копии

Од први јануари стапува на сила нова регулатива во Брисел со која се забрануваат стари дизел возила, забраните се постепени до 2025-та кога речиси сите дизел ...
| | веќе видена | слични

На последната седница што ќе ја одржи оваа година, најверојатно во текот на викендов, Владата треба да ја усвои Уредбата, од која се очекува да расчисти многу ...
| | веќе видена | слични

М асовноста во искажувањето незадоволство од непреземањето делотворни мерки за смалување на загаденоста на воздухот вроди ефект. Додека поголемиот дел од ...
| | веќе видена | слични

Од следната 2020 година Франција законски ќе се позанимава со моќните автомобили кои ги поседуваат богатите Французи, таканаречени muscle cars. Од високите ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кризата со пасошите нема да заврши на денот кога ќе пристигнат 100 илјади примероци од Германија. Во моментот за патна исправа чекаат над 20.000 граѓани но се ...
сите 201 | | | веќе видена

Факти на денот: 1. Зоран Заев фатен во криминал диктира пресуди на Врховен суд. 2. Зоран Заев тргувал со 8-те пратеници, фатен како им ветува паѓање на случаи. ...
сите 284 | | | веќе видена

Вчера вечер во 22.30 часот на крстосница од бул.Браќа Ѓиноски и ул.Никола Парапунов во Гостивар се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Франција воведува драстични даноци за сопствениците на моќни автомобили

Од:
До кого (е-маил):
Порака: