Спасовски: Не размислувам за победа на ВМРО-ДПМНЕ, РЕТРОГРАДНА И НЕРЕФОРМИРАНА Е


Ризици секогаш постојат. Знам дека ќе имаме една сериозна и жестока кампања. Во неа ќе се спротивстават два концепти, едниот кој значи напредок и јасна визија ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Исплата на дополнителни трошоци за здравствено осигурување на припадниците на Армијата во рок од седум дена по констатирање на оправданоста по тој основ, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во 2020 година Северна Македонија ќе стане полноправна членка на НАТО. За нас, комплетирањето на техничкиот процес за полноправно членство во Алијансата, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На денешната седница во Собранието на Република Македонија пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Емил Димитриев побара дневниот ред да биде дополнет со две ...
| | веќе видена | слични

Законот за одбрана го чека ветеното дво-третинско мнозинство, бидејќи ниту една партија немаше забелешки за истиот, но и бидејќи сите парламентарни партии како ...
| | веќе видена | слични

Наместо да го поддржи ВМРО-ДПМНЕ го блокираше носењето на Законот за одбрана, на еден крајно лицемерен начин, на штета на државата и членството во НАТО. Со ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Откако собраниската Комисијата за одбрана и безбедност даде поддршка за набавка на лесни оклопни возила за потребите на Армијата, се очекува Владата на својата ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за одбрана и безбедност при Собранието на Република Северна Македонија беше информирана за потребата од склучување договор со Владата на САД за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

 Ова ќе значи дека од денес па се до следниот петок нема да се дозволува организирање на разни манифестации, карневали, фестивали и спортски натпревари. Рокот ...
сите 600 | | | веќе видена

Првпат во 79 години, поради коронавирусот, откажан е саемот за автомобили во Женева, објавија швајцарските медиуми.Голем број други јавни настани низ ...
сите 250 | | | веќе видена

На Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и Ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) почина 36-годишна жена, која ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спасовски: Не размислувам за победа на ВМРО-ДПМНЕ, РЕТРОГРАДНА И НЕРЕФОРМИРАНА Е

Од:
До кого (е-маил):
Порака: