Еве какво време не очекува од утре, особено подгответе се за во четврток

Охрид, 23. декември 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде променливо облачно, попладне со врнежи од дожд. Ќе дува умерен до засилен јужен ветер. Максималната ...
| | веќе видена | слични
9 копии
2 копии

Зимата веќе официјално започна, а најава за снег УХМР за низ целата земја најавува за новогодишната ноќ како и за првиот ден од Новата година. Освен најавениот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Македонската ракометна репрезентација доживеа пораз од 32-28 (18-12) од домаќинот Австрија во „Штадхале“ арена во 3. коло од Европското првенство и со тоа го ...
сите 501 | | | веќе видена

Целата работа околу начинот и условите на користење на службените возила на МВР се сведува на фактот што истите беа несоодветно и непрофесионално користени. ...
сите 183 | | | веќе видена

Македонската ракометна репрезентација не успеа да ја мине групната фаза на Европското првенство. На последниот меч од групната фаза не само што не ја совладаме ...
сите 601 | | | веќе видена

Новогодишните и Божиќните празници се едни од најубавите бидејќи семејство се собира во домот каде што владее празнична атмосфера. Со полна трпеза, радост и ...
сите 91 | | | веќе видена

Српски медиуми објавија за големиот успех на македонскиот докуметарен филм „Медена земја“ откако вчера доби две номиинации за престижната награда Оскар во ...
сите 150 | | | веќе видена

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез, даде интервју по победата на Кралскиот клуб во Суперкупот на Шпанија. На крајот од интервјуто, новинарот не ...
сите 132 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еве какво време не очекува од утре, особено подгответе се за во четврток

Од:
До кого (е-маил):
Порака: