Искусните лекари со највисоки плати во Германија, работниците во кујна со најниски

Со годишна бруто плата од околу 115.320 евра, искусните доктори се најплатени во Германија годинава, објави германскиот деловен портал „Гехалт“. По нив ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Причината за ова е релативно високата просечна возраст на работниците, бидејќи многумина наскоро ќе се пензионираат. На компанијата наскоро ќе и бидат потребни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На железниците во Германија итно им требаат 100.000 нови работници. До крајот на оваа година компанијата треба да вработи дури 24.000 нови вработени, а и в ...
| | веќе видена | слични

Швајцарија има втора највисока просечна плата во Европа и трета најдобра во светот. Податоците на Организацијата за економска соработка и развој (ОЕЦД) го ...
| | веќе видена | слични
3 копии

И покрај се почестото спомнување за забавувањето на најголемата европска економија, германските железници се очајни за персонал. Според сегашните проценки, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Претседателот Стево Пендаросвки најпрвин ќе се консултира со правни експерти, па потоа ќе го потпише Законот за попис, велат од кабинетот на претседателот. Од ...
сите 367 | | | веќе видена

И покрај многуте очекувања, повторното судење за случајот Монструм не донесе ништо ново. Односно, обвинителката Фатиме Фетаи побара доживотен затвор за ...
сите 120 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 524 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 310 пациенти позитивни и суспектен на коронвирусот. По ...
сите 457 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска ќе потпише десет извршни наредби за борба против коронавирусот, вклучително и наредба фондот за непогоди да се ...
сите 74 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Искусните лекари со највисоки плати во Германија, работниците во кујна со најниски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: