ОПАЃА ПРОДУКТИВНОСТА на работниците во Македонија, ЗАСТРАШУВАЧЧКИ ПОДАТОЦИ за новите вработени


Продуктивноста во економијата продолжува да опаѓа. Имено, просечната продуктивноста во економијата во третиот квартал од 2019 година забележа пад од 2% ...
| | веќе видена | слични

Како се ближи 12-ти април, така СДСМ се враќа на реториката на лажни ветувања и лицемерна грижа за граѓаните, додека нивните функционери бескрупулозно се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

СДСМ и Зоран Заев од 14 до 16 декември потроши неверојатни 185 илјади евра за реклами по медиумите. Заклучно со овие 3 дена, за само една недела СДСМ и Зоран ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Охрид, 19. декември 2019 (ИНПРЕС) – Македонската економија го живее својот најмрачен период. Актуелната власт предводена од СДСМ и аболицираниот политичар ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев одговарајќи на прашање од пратеникот Александар Николоски од ВМРО-ДПМНЕ каде се криел Сашо Мијалков кој два дена беше недостапен на ...
сите 416 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска повторно ја повика опозицијата да учествува во пописот и рече дека оваа статистичка операција е преважна. Од пописот, според него, ...
сите 302 | | | веќе видена

За помош на угостителите може да се разговара, но олабавувањето на мерките и дозвола за организирање свадби, како што бараат, нема да има се додека Комисијата ...
сите 179 | | | веќе видена

Нема да има жолти ленти за хотелот „Мериот“. Премиерот Зоран Заев за ТВ21 појасни дека правната основа за ова отпаднала откако екс директорот на УБК Сашо ...
сите 150 | | | веќе видена

За денеска е најавен протест против пресудата за случајот Монструм во кој беа изречени доживотни затворски казни за обвинетите Халил Демири, Африм Исмаиловиќ и ...
сите 165 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ќе ја поддржи иницијативата на коалицијата Алијанса на албанците - Алтернатива за интерпелација на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 211 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОПАЃА ПРОДУКТИВНОСТА на работниците во Македонија, ЗАСТРАШУВАЧЧКИ ПОДАТОЦИ за новите вработени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: