Тетово и Гостивар следната година ќе добијат гас

2 копии

Општина Свети Николе од денеска е првата општина со смарт регулирање на уличното осветлување. Градоначалникот на Општина Свети Николе, Сашо Велковски истакна ...
| | веќе видена | слични

Градоначалниците на Штип и Гоце Делчев од соседна Бугарија потпишаа договор за подобрување на условите во клиничките болници во двата града. Европската Унија ...
| | веќе видена | слични

Стартува проектот „Климатски пријателски здравствени институции“ за двете здравствени установи во Штип и бугарската општина Гоце Делчев. На денешната ...
| | веќе видена | слични

Инфективното одделение во Штипската клиничка болница ќе добие нова фасада, прозори и електрика. Со ова почнува првата фаза за реконструкција на инфективното ...
| | веќе видена | слични

Штип и бугарската општина Белица во наредните две години ќе искористат над 400.000 евра за културен туризам, но и за рехабилитација на Народното читалиште ...
| | веќе видена | слични

Јавно приватно партнерство како најдобар модел ќе се користи за општинските секундарни мрежи со цел домаќинствата да имаат најниска можна цена за добивање на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Три лица се полесно повредени во сообраќајка што утрово околу 8 часот се случи пред велешкото село Иванковци, наспроти гробиштата. Повредените со возило на ...
сите 337 | | | веќе видена

Податоците за здравствената состојба на пациентите никако не смеаат да се коментираат јавно, а тоа ќе се случи во судницата, откако беше побарано на рочиштето ...
сите 318 | | | веќе видена

Факти кои го одбележаа денот: 1. Градоначалникот на СДСМ, Курто Дудуш за тепање на граѓанин Луи Витон судството на Заев само го опомена. 2. Генералниот ...
сите 236 | | | веќе видена

Европското ракометно првенство влегува во втора фаза. Денеска започнуваат решавачките пресметки за местата на што водат до распределбата на медали. ...
сите 148 | | | веќе видена

Раководните структури на Барселона за првпат после 17 години отпушија еден тренер кој го водеше првиот тим, а одлуката беше доста неочекувана ако се знае дека ...
сите 150 | | | веќе видена

Техничкиот министер Наќе Чулев на својот фејсбук профил и се обрати на неговата заменичка Славјанка Петровска велејќи дека е дојдено времето кога ќе се направи ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тетово и Гостивар следната година ќе добијат гас

Од:
До кого (е-маил):
Порака: