За 11,6 проценти повеќе одобренија за градење во октомври, нови 562 стана

6 копии

Во првите десет месеци од оваа година бројот на луѓето што го посетиле Кантонот Сараево, БиХ, во однос на истиот период од минатата е поголем за 16,6 отсто. ...
| | веќе видена | слични
9 копии

На почетокот на 2018 година, во Словенија живееле 250.000 имигранти, што е 12 отсто од вкупното население. Со тоа, земјата се наоѓа на 16 место на листата на ...
| | веќе видена | слични

Во Србија секој пети ден по едно силување.Спрема податоци на Републичкиот завод за статистика во 2017 година за силување пријавни се 77 полнолетни лица,а ...
| | веќе видена | слични

Во Македонија бројот на изградени станови месечно е колку во поголем број од европските земји за 12 месеци односно за цела година. Податоците од Меѓународниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 570 | | | веќе видена

Алексеј Навални се врати од Берлин во Москва со авион на руската авиокомпанија Победа. За време на летот се случија чудни работи. Новинар на ДВ беше во ...
сите 225 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 124 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За 11,6 проценти повеќе одобренија за градење во октомври, нови 562 стана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: