Раст од 0,8 отсто на прометот на индустријата

Зголемување за пет отсто бележи бројот на патници на грчките аеродроми од јануари до ноември 2019 во според со истиот период лани, со регистрирани рекордни ...
| | веќе видена | слични

Значаен пад на цените на недвижнините во третото тромесечје годинава. Ако се споредува со вториот квартал становите поевтиниле за дури 3,9 проценти што е ...
| | веќе видена | слични

Во првите десет месеци од оваа година бројот на луѓето што го посетиле Кантонот Сараево, БиХ, во однос на истиот период од минатата е поголем за 16,6 отсто. ...
| | веќе видена | слични

Во Македонија бројот на изградени станови месечно е колку во поголем број од европските земји за 12 месеци односно за цела година. Податоците од Меѓународниот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерството за здравство се уште нема потпишано договор со „Фајзер“ за директна набавка на 800.000 вакцини. Од кабинетот на Филипче велат дека се чека на ...
сите 511 | | | веќе видена

Денеска се собрани нови 20 илјади потписи против фалсификат на пописот кој на сила го турка власта, напиша на социјалните мрежи, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 223 | | | веќе видена

Угостителите и индустријата за организирање на свадби утре повторно излегуваат на протест. Локацијата Автокоманда каде протестираа во петокот и вчера ја ...
сите 128 | | | веќе видена

Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков самиот се предаде во Обвинителството. Пред да влезе во обвинителството, тој за Телевизија 24 кажа дека вчера бил ...
сите 174 | | | веќе видена

Со мерката 22 во петтиот сет економски мерки е вклучено бришењето камати на граѓаните кон Јавни институции и претпријатија, посочи на денешната ...
сите 256 | | | веќе видена

Три доживотни казни затвор I две затворски казни од 15 и девет години им изрече денеска скопскиот кривичен суд на обвинетите во случајот „Монструм“ за ...
сите 133 | | | веќе видена

Владата ја прифати согласноста на Комисијата за заразни болести по барањето на група општински и меѓуопштински превозници да се зголеми дозволениот број ...
сите 458 | | | веќе видена

Советот на Град Скопје денеска донесе Одлука за изменување и дополнување на Програмата за уредување на градното земјиште на подрачјето на градот Скопје за 2021 ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Раст од 0,8 отсто на прометот на индустријата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: